‘Sağlıklı yaşa, Sağlıklı büyü’


Çocuklarımıza hijyen alışkanlığı, sağlıklı beslenme alışkanlığı, hareketli yaşam alışkanlığı ve ağız diş sağlığı alışkanlıklarını eğlenceli bir dille kazandırmak amacıyla Halk Sağlığı Müdürlüğü Toplum Sağlığı Hizmetleri şubesi, Dulkadiroğlu ilçesi Karacasu ilkokulunda Dulkadiroğlu Toplum Sağlığı Merkezi çalışanları ile beraber Sağlıklı Yaşam Etkinliği düzenledi.

“Sağlıklı yaşa, Sağlıklı büyü” diyerek okul bahçesinde düzenlemiş olduğumuz etkinlikte; Sağlıklı Yaşam Aracıyla Dulkadiroğlu Toplum Sağlığı Merkezi çalışanı Ebe Hüsniye Er ve Ebe Tuğba Gürbüz tarafından çocukların eğlenerek sağlıklı bilgiler edinebilmesi için çizgi filmler izletildi. Masa başında ve sınıfta uygulayabilecekleri hareketler öğretildi. Öğrencilere hijyen, sağlıklı beslenme, hareketli yaşam ve ağız diş sağlığı eğitimleri verildi.

Mobil diş aracında Diş Hekimi Erman Güngör tarafından öğrencilerin ağız diş sağlığı taramaları yapıldı. Anaokulu ve ilkokul 1 öğrencilerine flor vernik uygulaması yapıldı. Öğrencilere Oral hijyen eğitimi verildi. Sağlıklı Yaşam Etkinliğine Halk Sağlığı Müdürlüğü Toplum Sağlığı Hizmetleri Şube Müdürü Dr. Pınar Şirikçi, Dulkadiroğlu Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Uzm. Dr. Özgür Ersoy, Ağız Diş Sağlığı Birim Sorumlusu Dt. Berna Göçebe, birim çalışanları ve Dulkadiroğlu Toplum Sağlığı Merkezi çalışanları katıldı.

Kaynak: kmhsm.gov.tr