Sony, VPL-VW320ES ev projektörüne 4K HDR özelliğini ekliyor

Sony Pictures Home Entertainment’ın ilk 4K Ultra HD Blu-ray filmleri piyasaya çıkarmasının ardından, Sony VPL-VW320ES ev sineması projektörüne 4K HDR özelliği eklediğini duyurdu. Projektörün IFA 2015’teki ilk lansmanında doğan ivmeyi devam ettiren Sony, projektörlerinden mümkün olan en iyi görüntü kalitesini alabilmeleri için müşterilere yeni bir ürün yazılımı güncellemesi sunuyor.

Bu yükseltme, Sony’nin HDR desteğini ve üstün görüntü kalitesini ev sineması portföyü genelinde geliştirmekte kararlı olduğunu gösteriyor. Bu yükseltmeyle birlikte ikinci baharını yaşayan VPL-VW320ES, Sony’nin mevcut ürün yelpazesinde VPL-VW5000ES ve VPL-VW520ES’den sonra 4K HDR formatını destekleyen üçüncü ev sineması projektörü oldu.

Yüksek kontrast oranlı HDR içerik sayesinde sinema severler, izleyiciyi sahnenin içine çeken görüntü deneyimini VPL-VW320ES projektörün yansıttığı görüntülerle yaşama fırsatına sahip olacak. Gerçek dünyada gördüklerimize en yakın görselleri sağlayan HDR teknolojisi; daha fazla ayrıntı, daha yüksek kontrastlar, geliştirilmiş renk derinliği, daha parlak aydınlık alanlar ve daha koyu siyahlar sunuyor. 4K HDR içerik izleyenler, standart HD’den dört kat daha fazla ayrıntı sunan 4K çözünürlük sayesinde, içeriği hiç olmadığı kadar iyi bir şekilde izleme fırsatı yakalıyor. HDR’nin ürettiği yüksek kaliteli ve güvenilir görüntüler, kullanıcılarda sahneyi çıplak gözle görüyormuş hissi uyandırıyor. HDR ile gördüğünüze gerçekten inanabilirsiniz.

Sony Profesyonel Çözümler Avrupa Ürün Müdürü Thomas Issa, ürün yazılımı yükseltmesi hakkında şunları söyledi: “Müşterilerimize her zaman pazar lideri dijital sinema çözümlerimizle mümkün olan iyi görüntü kalitesini sağlamak istiyoruz. Bu nedenle, en yeni ürün yazılımı güncellemesini duyurmaktan heyecan duyuyoruz. 4K, yayıncılık ve film alanlarında hızla yeni standart oluyor, dolayısıyla ayrıntılı, kristal netliğinde görüntüleri oturma odalarında görmek isteyen müşterilerimizin sayısı artıyor. BRAVIA® ekranlarımız ve Sony Pictures Home Entertainment’ın yakında çıkacak 4K ULTRA HD Blu-ray filmleri gibi diğer 4K HDR çözümlerimizle paralel olarak, geleceğe hazır bu teknolojiyi VPL- VW320ES’ye de getirdik.”

Sony ayrıca projektör yelpazesi için yeni bir birleşik kontrol protokolü geliştirdi. Bu protokol, aynı kurulumda farklı modeller kullanıldığında sezgisel ve kolay entegrasyon imkânı sunuyor.

Mayıs sonunda çıkacak ürün güncellemesini mevcut ve yeni müşteriler buradan edinebilir.