Adana’lı fotoğrafçılar Kahramanmaraş’ı fotoğraflıyor

Kahramanmaraş’ın tarihi ve turistik mekânları fotoğraf karelerine yansıtılıyor…

Adana Fotoğraf Amatörleri Derneği  (AFAD)  tarafından organize edilen gezi ile Adanalı fotoğrafçılar Kahramanmaraş’a geldi.

Düzenlenen gezide Adanalı Fotoğrafçılar, AFAD Başkan Yardımcısı Osman ARSAL,  fotoğraf eğitmenleri İbrahim YILMAZ, Selçuk ERKUT ve Dursun ALTUN gözetiminde Kahramanmaraş kapalı çarşısını dolaşarak bol bol fotoğraf çekti.

Kahramanmaraş’ın tarihi ve turistik mekânlarının fotoğraflarını çeken fotoğrafçılar, Kahramanmaraş’a geldiklerinden dolayı çok mutlu olduklarını, kapalı çarşının fotoğrafçılar için bulunmaz bir mekan  olduğunu  ve Kahramanmaraş’a  hayran kaldıklarını söylediler.

Kahramanmaraş’ın insanlarının ve özelikle Kapalıçarşı esnafının çok içten, sıcak ve misafirperver davrandıklarını da söyleyen fotoğrafçılar ilk fırsatta Kahramanmaraş’a tekrar geleceklerini sözlerine eklediler.

Afad kursiyeri Dilara PEPEDİL Kahramanmaraş tarihi ve turistik yerlerine hayran olduklarını söyledi.

Afad Eğitmeni İbrahim YILMAZ ise Kahramanmaraş’ın fotoğraf açısından bulunmaz bir yer olduğunu söyledi.

AFAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Osman ARSAL sezon içerisinde Kahramanmaraş’a yılda en az 3-4 sefer gezi düzenlediklerini söyleyerek sıcak ilişki içinde oldukları Kahramanmaraş Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği KAFSAD ‘a ilgi ve alakalarından dolayı teşekkür etti.

KAFSAD üyelerinden Erdem BAĞCI’nın rehberliğinde Kahramanmaraş’ı çekim yapan fotoğrafçılar başta Maraş Dondurması, Maraş Biberi, Maraş Tarhanası, bakır ve ahşap işlemeleri olmak üzere çeşitli hediyeler aldılar.

Kahramanmaraş’ın yöresel lezzetlerinden olan “Eli Böğründe”yi de tadan Afad üyeleri, Kahramanmaraş’ta hoşça vakit geçirdiler.

İlerleyen günlerde Adana’da Kahramanmaraş fotoğraflarından oluşan bir de sergi açılacak.