Andırın MYO’da mezuniyet coşkusu

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Andırın Meslek Yüksek Okulu’nda 2015-2016 eğitim-öğretim yılı dolayısıyla mezuniyet coşkusu yaşandı.

Andırın Meslek Yüksek Okulu Salonunda saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından açılış konuşmasını yapan KSÜ Rektörü Prof. Dr. Durmuş Deveci, mensubu olmaktan gurur duyduğumuz üniversitemiz, 24 yıldır gelişimin ve değişimin adresi olma anlayışıyla eğitim öğretim hizmeti sunmaktadır dedi.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesinin saygın üniversitelerden biri olma vizyonuyla faaliyetlerini sürdürdüğünü belirten Rektör Deveci, şunları söyledi. Hayatta iyi ve kötü mücadelesi mutlaka olacaktır. Bedeli olsa dahi siz daima iyilerden olun diyerek, gençlere seslenen Deveci, şunları kaydetti. “Hırslarımızı, arzularımızı, hedeflerimizi gerçekleştirirken, ölüm karşısında da değerli olacak işler yapmak bizim idealimiz olsun. Saygın olmanın zengin olmaktan daha değerli olduğunu unutmayınız.

Çevrenizdeki insanların yücelmesi ve başarısı size de yüceltecektir. İdealist ol, ama kıskanç olma. Kıskançlığın ilk ve en büyük zararı kişinin kendisine yöneliktir” Öğrenciler adına konuşan okul birincisi Kevser Yılmaz, sizden aldığımız bu ışığın yolumuzu aydınlatacağına gönülden inanmaktayım diyerek şunları söyledi. “Biz, siz değerli öğretim elemanlarından yalnızca akademik disiplini, sorgulamayı ve araştırmayı öğrenmedik. Biz, hoşgörü, özgürlüğü, insani değerlere önem vermeyi ve ezber bozma pratiğini de sizlerden öğrendik” Andırın Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yrd. Doç.Dr. Muharrem İmal’ın konuşmasından sonra, bölüm birincilerine belge dağıtım töreni düzenlendi.

Törene Andırın Kaymakamı Mustafa Maslak, Karacasu Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Hüseyin Temiz, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Onur Keysan, Belediye Başkanı Baki Tezcan, İlçe Emniyet Amiri Mümtaz Irk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Kaya, Malmüdürü Mehmet Avar, Yazı İşleri Müdürü Mustafa Yorulmaz, Öğretim Görevlileri ve öğrenciler katıldı.

Kaynak: andirin.bel.tr