Artık internet üzerinden “Konuşa Konuşa” psikolojik destek alınabiliyor!

“Düşüne taşına olmuyorsa, konuşa konuşa çözelim” diyerek 1 Nisan’da hizmet vermeye başlayan konusakonusa.com farklı uzmanlık alanlarından gelmiş olan psikologlardan oluşan kadrosuyla dünyanın yükselen trendi web terapiyi Türkiye’ye taşıyor.

Farklı uzmanlık alanlarından 6 kişilik klinik psikolog ve psikolojik danışman tarafından hayata geçirilen online psikolojik danışmanlık platformu konusakonusa.com, Türkiye’nin ve dünyanın her yerinden, yüz yüze terapiye erişim imkanı olmayan veya çekinen, psikolojik danışmanlık seansı için vakit sıkıntısı yaşayan ancak problemlerini çözmek için bir uzman arayan kişilere ulaşmayı hedefliyor.

Konuşa Konuşa üzerinden danışmanlık almak isteyenler, bireysel psikolojik danışmanlıktan, çift ve evlilik danışmanlığına, cinsel problemlerden, çocuk yetiştirmeye kadar birçok alandaki probleme uzman psikologlar eşliğinde çözüm bulabiliyor. Başvuru yapan kişiler hangi alanda ve hangi yöntemle psikolojik destek alacaklarına kendileri karar veriyor. Sonrasında kendi belirledikleri psikolog tarafından randevu saatinde bağlantıya geçilerek, evlerinin konforunu terk etmeden seans alabiliyorlar.

Konuşa Konuşa’nın kurucularından Klinik Psikolog Gonca Şensözen platformun amacı hakkında “Kendi kendinize düşünerek olmadığında konuşa konuşa yardım etmek için varız” diyor ve devam ediyor: “Doğru uzman seçildiği sürece, psikoterapinin yaşam kalitesini arttırdığına ve kişiyi güçlendirdiğine inanıyoruz. Ancak biliyoruz ki, herkesin deneyimli ve güvenilir psikologlar ile yüz yüze terapiye erişim şansı olamıyor. Konuşa Konuşa, isteyen herkese bu fırsatı sunmak için bir araya gelen deneyimli ve güvenilir psikologlardan oluşan bir platformdur. Nerede yaşıyor olursanız olun ister telefon isterseniz de görüntülü görüşme seçeneği ile bize kolayca erişerek psikolojik danışmanlık alabilirsiniz.”

Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden mezun, alanlarında uzman  6 uzman psikoloğun online hizmet verdiği platformda 30 veya 50 dakikalık iki farklı seans uzunluğu ve web terapi veya tele terapi olmak üzere iki ulaşım seçeneği bulunuyor. 30 dakikalık terapi seansı ücreti ise 66 TL.