ASUS’tan işletmeler için hafif, ince ve bütçe dostu bilgisayar

ASUSPRO P5430 dizüstü bilgisayar, hafif ve ince kasası sayesinde rahat taşınabilirliği, Intel® Core™ işlemciler ile performansı, parmak izi ve TPM teknolojisi ile güvenliği, geniş bağlantı seçenekleri ile özgürlüğü işletmeler için en uygun fiyata sunuyor.

ASUS’un kurumların tüm iş ihtiyaçlarını göz önüne alarak geliştirdiği ASUSPRO Kurumsal Serisi’nin üyesi ASUSPRO P5430 dizüstü bilgisayar; güçlü işlemci seçenekleri, hafifliği ve inceliği uygun fiyatta bir araya getirerek özellikle çalışanlar için tasarlandı. Intel® Core™ işlemciler ile performans, parmak izi ve güvenli platform modülü (TPM) ile güvenlik sunan bu bilgisayar işletmelerin verimliliğini de artırıyor.

Hafiflik, rahatlık, güvenlik bir arada

Sadece 1,7kg ağırlığında, ultra ince kasası ile kolay ve rahatça taşınabilen dizüstü, Windows 10 Pro işletim sistemi ile birlikte geliyor. Skylake Intel® Core™ i7’ye varan işlemcilerin güç verdiği bilgisayarda 2 adet USB 3.0, 1 adet Type C (USB 3.0), 1 adet USB 2.0 ve Intel® HD Graphics 520 ekran kartı bulunuyor.

Bu özelliklerin yanı sıra dizüstünde yer alan klavye, 2,3mm dikey tuş mesafesi ile anlık tepkime sunarak çalışanların işlerini verimli ve hızlı bir şekilde yapmasını sağlıyor. Geniş çoklu dokunmatik mouse sayesinde ise kullanıcılar, iki parmağını kullanarak web sayfalarını kaydırabiliyor, görüntüleri yakınlaştırıp döndürebiliyor ve üç parmak ile dokunarak sağ tuş fonksiyonunu kullanabiliyor. HD veya Full HD çözünürlük seçeneklerine sahip 14,0″ ekranının mat renginde olması ise istenmeyen ışık yansımalarını engelliyor ve göz yorgunluklarının önüne geçiyor.

İşletmelerin güvenliğini de sağlama alan ASUSPRO P5430, parmak izi okuyucusu ve güvenli platform modülü (TPM) ile verileri izinsiz erişime karşı koruma altına alıyor. Anakarta entegre dilen bir çip olan TPM sayesinde hassas bilgileri ve şifreleri hedef alan sanal saldırıların önüne geçiliyor. Bilgisayarda ek bir güvenlik katmanı oluşturan modül, uygulamaların daha güvenli bir ortamda çalışmasını sağlayarak daha güvenilir işlemler ve iletişim imkanı sunuyor.

Sürdürülebilir iş süreçleri

Her ortamda sağlamlığı ile dikkat çeken ASUSPRO P5430, işletmelerin iş süreçlerini aksatmadan yürütmesini de sağlıyor. Düşme, menteşe ve panel basınç gibi yüksek endüstri standartlarına uygun kalite testlerinden geçirilen dizüstünün klavyesi, sıvı dökülmelerine karşı koruma da sağlıyor. Bu sayede kullanıcılar, uzun çalışma saatleri esnasında yanlışlıkla bilgisayarlarına döktükleri sıvının yol açabileceği iş kayıplarının da önüne geçebiliyor.

Metal desenli kasasında kullanılan koyu renk, bilgisayarın kaliteli görünümünü pekiştirirken özellikle toplantılarda yapılan sunumlarda kullanıcının profesyonel duruşunu daha da artırıyor.

Her yerde özgür bağlanırlık

ASUSPRO P5430, bağlanırlık açısından da rahat bir kullanım imkanı sunuyor. Toplamda 4 adet USB ile tam bir I/O bağlanırlık sunan bilgisayarda yer alan SD kart okuyucu, USB 2.0/3.0/3.0 (Type C) portlar, RJ45 Ethernet portu, mini-ekran ve VGA portları kullanıcılar için özgür bağlanırlığı mümkün hale getiriyor. Tüm bu özelliklerin yanı sıra çift bant WiFi bağlantısı parazitlenme olmadan daha hızlı kablosuz bağlantı sunuyor. Intel® Pro WiDi teknolojisi sayesinde kullanıcılar, video yayını yaparken aynı zamanda e-postalarını kontrol etmek gibi farklı fonksiyonları aynı anda yerine getirebiliyor. Ayrıca çoklu yayın özelliği ile müzik, video, fotoğraf, film ve uygulamalar kablosuz olarak HDTV’lere yansıtılabiliyor.