Avrupa’nın en güzel su kanallarında Barka ile Yavaş Seyahat

FEST Travel, keyfin ve konforun kaynaştığı Barka ile Yavaş Seyahat®rotalarıyla gezginleri Avrupa’nın en önemli su yollarında lüks barkalarda ağırlarken; bir yandan tarihin ve kültürün diğer yandan da yerel lezzetlerin, şarabın ve peynirin “aheste aheste” deneyimlenmesini sağlıyor.

Bir zamanlar Avrupa’nın önemli su kanallarında yürütülen ticarette ve taşımacılıkta söz sahibi olan barkalar, artık pek çok ülkede farklı biçimde kullanılıyor. Bu kullanım biçimlerinden en popüleri, eski işlevlerini yitiren barkaların modern bir görünüme bürünüp lüks birer barka-otel (hotel barge) olarak hizmet vermesi…

FEST Travel’ın Avrupa’nın farklı nehirlerinde yol alan barka-otellerde konaklamalı Yavaş Seyahat® rotaları, gezginleri konforla, keyifle, tarihle, kültürle, farklı mutfaklarla ve tadımlarla buluşturuyor; üstelik de bir zaman kısıtlaması olmadan…

“LA BELLE EPOQUE” İLE BURGONYA KANALI

Ortadoğu Fransa’da yer alan Burgonya Kanalı, Akdeniz’i Atlantik Okyanusu’na bağlıyor. Başlangıç noktası, kuzeydeki Yonne Nehri kıyısındaki Migennes kasabası, bitiş noktası ise güneyde Saône Nehri kıyısındaki Saint-Jean-de-Losne kasabası olan Burgonya Kanalı, 1777-1832 yılları arasında tamamlanmış. 242 km’lik bir su kanalı üzerinde 189 adet havuz (kapan, kilit, lock) var.

FEST’in Burgonya Kanalı’na özel “La Belle Epoque” adlı barkada konaklamalı gezisi BARKA İLE BURGONYA, ortaçağ kasabalarına ve bağlarına unutulmayacak bir yolculuk: Katedraller, manastırlar, şatolar, mahzenler, Pinot Noir ve Chardonnay üzümlerinin ana vatanında özel tadımlarla renklenen gezinin durakları arasında UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Fontenay Manastırı, 16. yüzyıldaki Reform hareketi sırasında Huguenot merkezi olan Tanlay, Fransa’nın en ünlü şaraplarından birine isim veren Chablis, bağlar bölgesi, İtalyan Rönesansı’nın Fransa’daki ilk örneklerinden Ancy-Le-Franc Şatosu, “Fransa’nın En Güzel Köyleri” listesindeki Noyers-sur-Serein ile Flavigny-sur-Ozerain yer alıyor.

“ANJODI” İLE MİDİ KANALI

Fransa’nın en önemli su yollarından biri olan UNESCO Dünya Mirası Midi Kanalı ise Biskay Körfezi’yle Akdeniz arasında uzanıyor. 1692’de son biçimini alan kanal, Toulouse’u Akdeniz’e bağlamanın yanı sıra Aude ve Garonne üzerinden Atlas Okyanusu’na açılan bir hat oluşturuyor.

“Anjodi” adlı barkada konaklamalı BARKA İLE MIDI-PYRÉNÉES yolculuğunuz Kathar kültürüne de uzanıyor. Bir zamanlar Moliere’e evsahipliği yapmış Pezenas, doğal koruma alanı Bagnas, şarabı, futbolu ve boğa güreşiyle ünlü Beziers ve 14. yüzyıldan kalma Perdiguier Şatosu, Galya’daki en büyük Roma bölgesinin başkenti Narbonne, Kathar sığınağı Minerve, antik yolların üzerindeki Capestang ve ortaçağ kaleleriyle ilgili fikirlerinizi gözden geçirmenizi sağlayacak Dünya Mirası kale-kent Carcassonne bu gezinin güzergâhında bulunuyor. Fransız mutfağından seçkilerle keyiflenen bu gezi, uzun süre aklınızdan çıkmayacak.

GELECEK BARKA PROGRAMLARINDA NELER VAR?

FEST’in Barka ile Yavaş Seyahat® programları, Midi ve Burgonya kanallarıyla sınırlı değil. Baskların tarihi yerleşim bölgesi Gaskonya, Fransa’nın en uzun nehri Loire, şampanyaya adını veren Champagne bölgesi ve gotik sanatın beşiği Picardy ile İrlanda,İtalya, Almanya, Lüksemburg ve İskoçya’nın en güzel su yollarında birbirinden keyifli seyahat programları çok yakında gezginlerin beğenisine sunulacak. Konaklama kapasitesi 8 ila 12 kişi arasında değişen lüks barkalarda kamaranızı ayırtın; doğanın, tarihin ve lezzetin kesiştiği rotalarda, dilediğiniz zaman “aheste” bir yolculuğa çıkın.