Bayırbucak Türkmenlerine 77. yardım TIR’ı yola çıktı

‘Bayırbucak Türkmenlerine Yardım Kampanyası’nda 77. yardım TIR’ı da gönderildi. Özel Beyza Eğitim Kurumları Öğrencilerinin topladığı yardımlar TIR’a yüklenerek dualar eşliğinde yola çıktı.

Özel Beyza Eğitim Kurumları önünde düzenlenen törende yardım malzemeleri ağırlıklı olarak konserve, süt, çocuk maması, çocuk bezi ve gıda kolilerinin oluşturduğu ve nakdi yardımında bulunduğu toplamda 60.000 TL değerindeki 77. yardım TIR’ı Bayırbucak Türkmenlerine teslim edilmek üzere yola çıktı.

Uğurlama töreninde kürsüye gelen Saçaklızade Vakfı Başkanı Ali Demirdöven; böylesine anlamlı bir organizasyona destek vermelerinden dolayı mutlu olduklarını ifade ederek emeği geçen herkese teşekkür etti.

Daha sonra Özel Beyza Eğitim Kurumları Okul Aile Birliği Başkanı Gamze Karcıoğlu 7.120 TL’lik nakdi yardımı Bayırbucak Türkmenlerine teslim edilmesi için Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Sosyal Hizmetler Şube Müdürü Hasan Balbaba’ya teslim etti.

Nakdi yardımın tesliminde söz alan Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Sosyal Hizmetler Şube Müdürü Hasan Balbaba; “Bize emanet edilen 7.120 TL nakdi yardımı ve yardım tırını Bayırbucak Türkmenlerine ulaştırmak üzere teslim aldık. Bu tır Kahramanmaraş’ımızın 77. Yardım TIR’ıdır. Bu ciddi bir rakamdır yardımda bulunan herkesten Allah razı olsun” dedi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve Hayrat Vakfı’nın başlatmış olduğu yardım TIR’ının içindeki malzemeler: 2 ton bulgur, 2 ton Un, 34 koli Çocuk maması, 59 koli Bebek bezi, 4.000 adet Balık konservesi, 500 adet Barbunya konservesi, 1.000 adet 1 lt’lik süt, 100 adet 5 kg’lık Pirinç, 1.000 adet Makarna, 100 adet Ayçiçek yağı, 15 koli Zeytin, 60 torba bay, bayan ve çocuk giyim.

Kaynak: kahramanmaras.bel.tr