Bebek ölümlerini önleme çalıştayı yapıldı

Kahramanmaraş Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından ‘Bebek Ölümlerini Önleme Çalıştayı’ düzenlendi.

Çalıştayımız ile ülkelerin sağlık düzeyini gösteren ölçütler ve halk sağlığını tehdit eden konular arasında ilk sırayı alan anne bebek ölümlerini her yönüyle tartışarak sebeplerini ve çözüm önerilerini ortaya koymak, böylelikle anne ve bebek ölümlerini en aza indirmek amaçlanmaktadır.

Ülkemizde Sağlık sorunlarımızı en aza indirmek üzere programlar yapılmaktadır. Amacımız birey ve toplum sağlığını korumak ve geliştirmek ve, sağlık için risk oluşturan faktörlerle mücadele etmektir. Bu çalışmalar arasında en önemli ve öncelikli sıra anne bebek sağlığını korumaktır. Sağlık hizmetlerinden tüm vatandaşlarımızın en iyi şekilde yararlanmalarının sağlanması amacıyla bu hizmetlerin herkese ve her yere eşit olarak, etkili ve sürekli bir şekilde ulaştırılması amacı ile koruyucu ve tedavi edici sağlık hizmetlerinde çeşitli çalışmalar yapılmaktadır.

Sağlık Müdürlüğü Toplantı Salonunda düzenlenen Çalıştaya Halk Sağlığı Müdürü Ahmet Yener, Sağlık Müdürü Murat Çoşkun, Halk Sağlığı Müdür yardımcıları, Sağlık Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, Sütçü İmam Üniversitesi Tıp Fakültesinden Kadın Doğum, Çocuk ve Anestezi Anabilim Dalından Akademisyenler, Kamu Hastaneler Birliğinden ve özel hastanelerden Çocuk, Kadın Doğum, Genetik Uzmanları ile aile Hekimlerinin katılımlarıyla gerçekleşmiştir.

Kaynak: kmhsm.gov.tr