Çamlıca Mahallesi’ne bilgi ve kültür evi

Onikişubat Belediyesi, ilçenin kırsal kesimlerini Bilgi ve Kültür Evleri ile donatmayı sürdürüyor. Yapımı tamamlanan Çamlıca Mahallesi Bilgi ve Kültür Evi düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Açılışta vatandaşlarla buluşan Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, şöyle konuştu: “Çok olmadı 2 yıl önce buraya geldiğimizde çamurların içinde yürümüştük. O zaman ‘çocuklarımızı artık çamura bastırmayacağız’ demiştik. Çok şükür 2 yılda bunları tamamladık. Yolları yaptık. Mütevazi değiliz bu noktada. ‘Bu işin en iyisini yaparız’ demiştik ve yaptık. 2 sene de 4,5 milyon metrekare kilit parke yol yapmışız. 120 milyon TL yatırım yapmışız. Çok cüzi bir eksiğimiz kalmış, onu da bu yıl sonuna kadar tamamlayacağız.”

Bilgi ve Kültür Evlerinin pek çok amaca hizmet edeceğini dile getiren Mahçiçek, “Çocuklarımız burada ders çalışabilecekler. Burada bir düğün ve nişan merasimlerinizi yapabileceksiniz. Sağlık görevlileri gelirse, burayı kullanabilecekler. Emin olun tüm personellerimiz cumartesi Pazar demeden sizlere hizmet için çalışıyor. Çünkü biz ibadet aşkıyla çalışırız. Bizler faniyiz. Bizimle gidecek olan size bir hizmet yaptığımızda arkamızdan göndereceğiniz dualar. Bu bilinçle çalışmaya ve sizlere hizmet etmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Kaynak: onikisubat.bel.tr