Cınargeçidi mesire alanında çalışmalar hızlandı

Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) Mali Destek Programı kapsamında desteklenen ve Andırın Belediyesi tarafından yürütülen proje ile Çınargeçidi mesire alanı estetik bir görünüme kavuşuyor.

İlçenin tarihi ile özdeşleşen eski Çınargeçidi mesire alanının baraj göleti altında kalması nedeniyle, Andırın Orman İşletme Müdürlüğü tarafından 60 dönümlük bir alan üzerine yeni bir mesire alanı yapımına başlanmasının ardından Andırın Belediyesi tarafından 29 yıllığına kiralanan Çınargeçidi mesire alanında belediye ekiplerimiz çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

Andırın Belediye Başkanı Baki Tezcan, mesire alanını en güzel bir şekilde vatandaşlarımızın hizmetine sunmak için çalışmalarımızı yoğun bir şekilde sürdürüyoruz dedi.

Başkan Tezcan, Andırın Belediyesi tarafından hazırlanan projenin DOĞAKA tarafından onaylanmasının ardından çalışmalara başladığını belirterek şunları kaydetti: “Andırın Orman İşletme Müdürlüğünden 29 yıllığına kiraladığımız Çınargeçidi mesire alanı için DOĞAKA’ya sunduğumuz 400 bin TL proje tutarı ile çalışmalarımıza başladık. Yapacağımız çalışmalarda toplam bütçenin %25’ni belediyemiz kaynaklarından karşılanırken, %75’lik bir kısmını DOĞAKA tarafından karşılanacaktır. Yapacağımız çalışmalarda mesire alanı içerisinde yürüyüş parkurları, piknik alanları, çocuk oyun parkı,yöresel ürün satış reyonu ve kamelyalar yer alacak. Şuan için alt yapı çalışmalarının büyük bir kısmı tamamlandı. Renkli parke taşı döşemesi yapılıyor. Toplamda 8000 m2 parke taşı döşemesi yapılacak”

Çınargeçidi mesire alanının modern bir şekilde yapılarak vatandaşların hizmetine sunulacağını söyleyen Başkan Tezcan, “Çalışmalar tamamlandığında, mesire alanımız ilçe halkımızın yanı sıra yaz aylarında ilçemize gelen yaylacı vatandaşlarımı için de bir cazibe arz edecektir. Yapılacak olan ışıklandırma ve ses sistemi ile sosyal etkinliklerin yapılabileceği güzel bir mekan oalcak” dedi.

Çam ağaçları içerisinde kurulu ve baraj manzaralı mesire alanının yaz-kış ayrı bir güzelliğe bürüneceğini de belirten Başkan Tezcan, çalışmaların en kısa sürede tamamlanması için çalışmaların yoğun bir şekilde sürdüğünü söyledi.

Kaynak: andirin.bel.tr