“Çocuk Gözünde İlaç” resim sergisi

Türkiye’de ilaç tüketiminin bilinçsiz ve kontrolsüz bir şekilde her geçen gün arttığını ve bu durumun halk sağlığına karşı çok ciddi bir tehdit oluşturduğu bir gerçektir.

Bu doğrultuda, çocuklarda İlaç Kullanımı konusunda Bilinç ve Farkındalık Oluşturmak amacıyla 14 Mayıs Eczacı Bayramı etkinlikleri kapsamında, Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürlüğü Akılcı İlaç Kullanımı Koordinatörlüğü ve öncülüğünde, 14. Bölge Eczacı Odası işbirliği ile “Çocuk Gözünde İlaç” konulu  resim yarışması düzenlenmişti.

il ve ilçelerimizdeki Tüm Özel ve Kamu Ortaöğretim Kurulularındaki 5. 6. 7. ve 8. sınıf öğrencilerinin “Çocuk Gözünde İlaç” konulu  resim yarışması sergi ve ödül töreni 13.05.2016 tarihinde Piazza AVM’de yapıldı.

Etkinliğe İl Sağlık Müdürü Dr. Murat Coşkun, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Semih Yancar, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Eczacılar Odası Başkanı Murat Aras, Sağlık  Müdür  Yardımcıları, Şube Müdürleri , Eczacılar,öğrenciler, veliler ve vatandaşlar katıldı.

Çok anlamlı bir programda olduğunu ifade eden Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürü Dr. Murat Coşkun, “Çocuklarımızın çok güzel çizimleri olmuş. İlaç kullanımı ilacın çocuk gözüyle bu şekilde değerlendirilmesini ben gelecek nesillerde doğru ve düzgün ilaç kullanımı açısından önemli ve anlamlı buluyorum. Bu etkinliğin yapımında destek veren Eczacılar Odamıza ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze, katılma cesaretini gösteren gençlere bu güzel eserleri ortaya çıkaran bütün çocukları kutluyorum” şeklinde konuştu.

Resim yarışmasında, Bilim ve Sanat Merkezinden  Esra Orçan birinciliğe, Türk Telekom Ortaokulu’ndan Zeynep Ceyhan ikinciliğe, Gazi Ortaokulu’ndan Tuğçe Özdemir üçüncülüğe layık görüldü ve öğrencilere ödülleri taktim edildi.

Resimler 12-14 Mayıs günleri arasında Piazza AVM’de vatandaşlara sergilenmeye devam edecek.

Kaynak: kahramanmaras.ism.saglik.gov.tr