Çocuklar, dengeli beslenmeyi sebze ve meyve ile resmetti

Sabri Ülker Gıda Araştırmaları Enstitüsü Vakfı’nın Milli Eğitim Bakanlığı ile işbirliği içerisinde yürüttüğü Yemekte Denge Projesi 2015-2016 dönemi “Dengeli Besleniyorum” resim yarışması sonlandı. Projenin uygulandığı 10 il içerisinden ilk üçe giren 30 öğrenci çeşitli ödüllerin sahibi oldu.

Türkiye 10 pilot ilde toplam 1 milyon öğrenci ve ebeveyne ulaşan Yemekte Denge projesi, çocukların erken yaşlarda beslenme eğitimi almasını sağlayarak, sağlıklı gelecek nesiller oluşmasına katkı sunmayı hedefliyor.

Türkiye’nin en kapsamlı beslenme eğitimi programı olan Yemekte Denge 2015-2016 eğitim öğretim dönemi öğrenci ve öğretmenlere yönelik yarışma etkinliklerinin ödül törenleriyle kapatılıyor.

Projenin öğrencilere yönelik düzenlediği “Dengeli Besleniyorum” temalı resim yarışması Yemekte Denge projesinin içerdiği sağlıklı ve dengeli beslenme bilgilerinin, resim yoluyla etkili ve ilgi çekici şekilde yansıtılmasını sağlayarak, öğrencilerin yaratıcı eserler çıkarmasına olanak sağlıyor.

İstanbul, İzmir, Trabzon, Gaziantep, Kayseri, Antalya, Sinop, Erzurum, Aydın, Kahramanmaraş illerinde uygulanan eğitim projesi kapsamında düzenlenen Dengeli Besleniyorum Resim Yarışması ödül törenleri İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde düzenlenen törenle son buldu.

Hobyarlı Ahmet Paşa İlkokulu’ndan Batuhan Yılmaz, Baki Gündüz İlkokulu’ndan Shahrem Ferhadi, Çapa İlkokulu’ndan Deniz Durgan’ın ilk 3’e girdiği İstanbul’da, ödüller İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci ve Sabri Ülker Vakfı Genel Müdürü Begüm Mutuş tarafından kazananlara takdim edildi. Törene ayrıca İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Turgut Karatekin, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Nezir Eryarsoy, İl Milli Eğitim Temel Eğitim Şube Müdürü Timur Tuğral da eşlik etti.

İl Millî Eğitim Müdürlükleri’nde, projeden sorumlu şube müdürü, il koordinatörleri, il düzeyinde görevlendirilecek görsel sanatlar öğretmenlerinin oluşturduğu bir komisyon ile değerlendirilen resimler arasında dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

Antalya

1.Yunus Emre Kurt, Çalkaya 75.Yıl Cumhuriyet İlkokulu, 3B

2.Eray Pirhasanoğlu, Hakkı Tatoğlu İlkokulu, 4C

3.Asya Yılmaz, Yeşilbayır İlkokulu, 3C

Aydın

1.Ecrin Tuna, Güzelhisar İlkokulu, 3B

2.İris Alara Denizli, Özel Aydın Doğa İlkokulu, 3A

3.Beyza Çakır, Aydın Rehber Koleji, 2A

Erzurum

1.Ahmet Taha Koçak, Toki İlkokulu, 2A

2.Gizem Şimşek, Aşkale 3 Mart İlkokulu, 3B

3.M. Nisa Özkan, Kayakyolu Ç.M.S.İ., 4G

Gaziantep

1.Duygu Subaşı, İstiklal İlkokulu, 4H

2.Zeynep Özlem Atlı, Karataş İmkb İlkokulu, 4M

3.Seher Bulut, Cemil Alevli İlkokulu, 4L

İstanbul

1.Batuhan Yılmaz, Hobyarlı Ahmet Paşa İlkokulu, 3A

2.Shahrem Ferhadi, Baki Güngüz İlkokulu, 2B

3.Deniz Durgan Çapa, İlkokulu, 4C

İzmir

1.Irmak Ünal, Ankara İlkokulu, 2E

2.Elif Aybartürk, Özkanlar İlkokulu, 2D

3.Ela Yenek, Mavişehir İlkokulu, 4D

Kahramanmaraş

1.Elanur Eker, İstiklal İlkokulu, 3A

2.Betül Burkaç, 12 Şubat İlkokulu, 4D

3.Gizem Karabudak, Yahya Kemal İlkokulu, 2J

Kayseri

1. Yaren Çıklayedekçi, Servet Akaydın İlkokulu, 2C

2.Ayşegül Karataş, Şh.J..K.Er Hacı Aydıncı İlkokulu, 3F

3.Meriç Güneş Göktaş, Mustafa Yazar İlkokulu, 4B

Sinop

1. Didar Aşkın Ayrancıoğlu, Merkez İlçe Cumhuriyet İlkokulu, 4G

2. Nimet Biçer, Boyabat Fatih İlkokulu, 4B

3. Yağmur Zehra Beyazıt, Boyabat Cengiz Topel İlkokulu, 3B

Trabzon

1.Yağmur Birinci, Ortahisar Dumlupınar İlkokulu, 4G

2.Nisa Yavuz, Beşikdüzü Merkez İlkokulu, 4B

3.Elçin Çebi, Araklı Yılmaz Çebi İlkokulu, 4E