Doğruları, Romatoloji Uzmanları Romatizma TV’de anlatacak

Romatizmal hastalıklar hakkında en doğru bilgileri veren ve toplam görüntülenme sayısı 1 milyonu aşan RomatizmaTV’nin 27 Mayıs’taki canlı yayınında, “eş dost tavsiyesiyle romatizma tedavisi, kaplıca, ozon ve sülük tedavileri” konusunda doğru bilinen yanlışlar, Romatoloji uzmanları tarafından canlı yayında ele alınacak. www.romatizmatv.com’da, saat 10.00-12.00 arasında yapılacak canlı internet yayınında, Türkiye Romatoloji Derneği Romatizma TV Koordinatörü Prof. Dr. Timuçin Kaşifoğlu ve Türkiye Romatoloji Derneği Üyesi Doç. Dr. Cemal Bes, halktan gelen soruları yanıtlayacak.

Hastalara referans kaynağı olmak, hekime erişimi kolaylaştırmak ve hastalıklar hakkında her türlü detaylı bilgiyi sunmak amacıyla Türkiye Romatoloji Derneği tarafından kurulan Romatizma TV üzerinden 27 Mayıs’ta yapılacak canlı yayına, Türkiye Romatoloji Derneği Romatizma TV Koordinatörü Prof. Dr. Timuçin Kaşifoğlu ve Türkiye Romatoloji Derneği Üyesi Doç. Dr. Cemal Beskatılacak. Uzmanlar eş dost tavsiyesiyle başvurulan tedaviler, kaplıca, ozon ve sülük tedavileri gibi konuları ele alacak. Canlı yayın 10.00 – 12.00 saatleri arasında romatizmatv.com adresinden izlenebilecek ve bu süre zarfında hastalardan gelen sorular yanıtlanacak.

Romatizmal hastalıklar yaşam kalitesini düşürüyor

Ülkemizde yaklaşık her 200 kişiden 1’i Romatoid Artrit, her 100 kişiden 1’i ise Ankilozan Spondilit hastasıdır. Romatoid artrit (RA) ve ankilozan spondilit (AS), görüldüğü kişilerde yaşam kalitesini ciddi şekilde etkileyen romatizmal hastalıklardır. Eklem deformasyonlarına yol açarak hastaların hareket kabiliyetlerini kaybetmelerine sebep olurlar. Bu durum, hastalarla birlikte hasta yakınlarının da yaşam kalitelerinin azalmasına neden olur. Ülkemizde sayısı milyonlarla ifade edilen romatizma hastası bulunuyor. Pek çok romatizmalı hasta, hastalıklarıyla ilgili soruların yanıtını internet siteleri veya hasta forumlarından bulmaya çalışıyor. Çoğu zaman iyi niyetli paylaşımlar pek çok hastanın tanı ve tedavi aşamasında yanlış adım atmasına, hatta bazen zarar görmesine yol açabiliyor.

RomatizmaTV hakkında

62 Romatoloğun 400’den fazla videosunun bulunduğu RomatizmaTV.com sitesi, halkın erişimine açık ve ücretsiz olarak hizmet veriyor. Türkiye’deki tüm iç hastalıkları ve romatoloji kliniklerinden hastalar, hasta yakınları ve iç hastalıkları uzmanları için ihtiyaca yönelik bilgilendirici ve işlevsel materyaller üretmeye devam eden Romatizma TV, hastaların internet erişiminin olduğu her yerde kolayca sorularına yanıt alabilmelerini hedefliyor. Tüm romatizmal hastalıklar ile ilgili uzmanların kısa videoların yer aldığı RomatizmaTV, halkın erişimine açık ve ücretsiz olarak hizmet veriyor ve Türkiye’deki tüm romatizmal hastalıklar ile ilgili, halkın ihtiyacına yönelik bilgilendirici ve işlevsel materyaller sunuyor.

Türkiye Romatoloji Derneği tarafından “Romatizma Hakkında Her Şey” sloganıyla hazırlanan, halkın erişimine açık ve ücretsiz olarak hizmet veren Romatizma TV’nin toplam sayfa görüntülenme sayısı 1 milyonu geçti. Mayıs ayı itibariyle Romatizma TV’nin ulaştığı toplam tekil kullanıcı sayısı 406.687 ve toplam sayfa görüntülenme sayısı 1.057.405. Ayrıca Facebook’ta yaklaşık 9.000 takipçisi var. Mobil uyumlu yeni tasarımıyla artık daha modern ve dinamik hale gelen Romatizma TV 2016’da yıllık 600.000 tekil kullanıcıya ulaşmayı hedefliyor.