#EmeklilikteYaşaTakılanlar, Adana ve Ankara’da büyük buluşmaya hazırlanıyor

Kamuoyunda EYT olarak tanınan Emeklilikte Yaşa Takılanlar, Kırıkkale’de bir araya geldi. Kırıkkale Temsilcisi Dursun Uludoğan, 10 Şubat’ta Ankara’da yapılacak olan büyük buluşmaya bütün EYT’lileri davet etti.

BULUŞMALAR BÜYÜYEREK DEVAM EDİYOR
Prim gün süresini doldurmasına rağmen yaş şartını yerine getirmedikleri için SGK’dan emekli aylığı alamayan pek çok vatandaş, kamuoyunda EYT olarak ifade ediliyor. Kendi aralarında dernekleşen EYT’li vatandaşlar, bu hususta gündem oluşturmak adına toplantılar yapıyor.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (EYTSYDD)’nin öncülüğünde organize edilen bu toplantılar her geçen gün daha da geniş kitlelere yayılmaya devam ediyor.

EYT’liler, 27 Ocak’ta Çerkezköy’de, 3 Şubat’ta Adana’da, 10 Şubat’ta Ankara’da buluşuyor.

Kırıkkale Temsilcisi Dursun Uludoğan, “Yıllardır prim gün sayımızı doldurmuş olmamıza rağmen emekli olamıyoruz. Bu konuda birçok çalışma yürütmemize rağmen emeklilik hakkımızı çıkarılan yasalardan dolayı gasp edilmiş olarak görüyoruz. Derneğimizi kurmaktaki amacımız sesimizi kurumsal olarak duyurmak. Türkiye’nin her ilinde EYT mağdurları var. Amacımız tüm arkadaşlarımıza ulaşarak gür bir ses ile hakkımızı istemek” dedi.

10 Şubat 2019 tarihinde Pazar günü saat: 13:00’te Ankara’da Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde buluşacaklarını dile getiren Kırıkkale Temsilcisi Uludoğan, “Türkiye’nin hemen hemen her yerinde bir araya geliyoruz. Son olarak Ankara’da buluşarak sesimizi duyurmaya çalışacağız. Tüm EYT’li arkadaşlarımızın bize ulaşmasını ve destek vermesini bekliyoruz. Gelin birlik olalım ve 10 Şubat’ta Ankara’da buluşalım” dedi.