En iyi mumbarı Özer usta yapar

Kahramanmaraş’ta Kültür Haftası etkinlikleri kapsamında “Mumbar Dolması” yarışması düzenlendi. Onikişubat Belediyesi ve İl Kültür Müdürlüğü işbirliğiyle Clarion Hotel’de gerçekleştirilen yarışmada, Kahramanmaraşlılar hünerlerini sergileyip, en iyi Mumbar’ı yapmak için yarıştı.
Onikişubat Belediye Başkan Vekili Dr. Ali Ünsal, Belediye Meclis Üyesi Tülay Canlı, Gıda Öğretmeni Serap İspiroğlu, Clarion Hotel Genel Müdürü Hüseyin Altınel ve Profesyonel Aşçı Şeref Fidan’ın jüri üyeliklerini yaptığı yarışma renkli görüntülere sahne oldu.
Kahramanmaraşlı hanımların büyük ilgi gösterdiği yarışmada, yörenin en özel lezzetlerinden biri olan mumbarı, en iyi şekilde yapmaya gayret eden aşçılar, denedikleri farklı tariflerle jürinin beğenisini kazanmaya gayret ettiler.
Hazırlanan mumbarların tek tek jüri üyelerine tattırılmasının ardından, dereceye giren aşçılar belirlendi. Jüri üyelerinden tam not alan yarışmanın tek erkek katılımcısı Özer Özavcı, büyük beğeni toplayarak birinci oldu. İkinciliği Huriye Karataş’ın kazandığı yarışmada, Şenel Usta ise üçüncü oldu.

Kaynak: onikisubat.bel.tr