Erkoç: Kahramanmaraş, tekstilde kendi markalarını çıkarmalı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası ve ECR Fuarcılığın organizesiyle gerçekleştirilen II. Kahramanmaraş Tekstil Makinaları Fuarı açıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç açılışta yaptığı konuşmada, sektörün ekonomik kalkınmada önemli bir konumda olduğuna dikkat çekerek, “Tekstil, Sanayisi gelişmekte olan ülkelerin ekonomi ve kalkınma sürecinde büyük rol oynayan önemli bir sanayi dalıdır. Türk tekstil sektörü, ekonominin lider alanlarından biridir” dedi.

Erkoç şöyle devam etti: “Kahramanmaraş, Türk tekstil sektöründe yüzlerce kişiye sağladığı istihdam ile Türkiye’nin bu alandaki önderlerindendir. Kahramanmaraş, son yirmi yılda tekstil ve konfeksiyon sektöründe büyük atılımlar yaparak, adeta kabuğunu parçalayan bir sanayi kenti haline geldi. Tıpkı kurtuluş savaşında olduğu gibi ekonomideki makûs talihini, kendi öz kaynaklarıyla yenmeyi başararak, ürettiği markalarla dünyada söz sahibi olan bir sanayi şehri oldu. Kahramanmaraş bugün Türkiye’de tekstil deyince önde gelen marka illerden birisi… Kahramanmaraş’ta bir vizyon var. Bu kolay kazanılan bir şey değil. Tekstil sektörü düzenlenen bu ve benzeri fuarlarla kurumsallaşmaya başladı. Bu yıl ikincisi düzenlenen bu fuara, geleneksel hale gelerek önümüzdeki yıllarda da devam edilmesi şehrimiz için yarar sağlayacaktır. Tekstil sektörü kalite ve rekabetin belirleyici olduğu marka, moda ürünlerin üretilip satıldığı bir yapıya dönüştürülmelidir. Kısacası tekstilde kendi markalarımızı çıkarmamız gerekmektedir”

Kaynak: kahramanmaras.bel.tr