EYT, Ankara’dan haykırdı: Haklıyız, hakkımızın peşindeyiz

Hak arayışını yerinde haykırmak isteyen Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) bugün Ankara’da buluştu. Aslanlı Yol’da yürüyerek Anıtkabir’de Ata’nın huzuruna çıkan 10 binlerce EYT’li büyük coşkuyla okunan İstiklal Marşı’nının ardından programın yapılacağı Nazım Hikmet Kültür Merkezi’ne hareket etti.

Yağmur, soğuk demeden kazanılmış haklarını arayan EYT’liler Ankara’da solona sığmadı. Çok sayıda EYT’li salon dışında kaldı. Kalabalık hem salon içerisinde hem de salon dışında sık sık, “EYT burada, hükümet nerede?; Vur vur inlesin Ankara dinlesin” sloganları atarak sorunlarının çözülmesini istedi. EYT’lilere, eş ve çocukları de destek verdi.

Anıtkabir Emniyeti’nin rakamlarına göre bugün giriş yapanların sayısı 185 bin kişi. Sosyal medyada ise programa katılanların sayısının 250 bin kişiyi geçtiği ifade ediliyor.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma Derneği tarafından düzenlenen ‘EYT Buluşması’na katılanlara hitaben konuşma yapan Dernek başkanı Gönül Boran Özüpak tek maçlarının seslerini duyurmak olduğunu belirterek şunları söyledi: “Bir olduk, birliğimizi gösterdik. Bizim isteğimiz, 4447 sayılı yasanın getirdiği mağduriyetlere artık son verilmelidir. Bunun için de sonuna kadar mücadelemizi vereceğiz. Bizleri yok saymalarını istemiyoruz. Biz ülkemizin en fazla emek veren, en fazla hizmet eden insanlarıyız. Bizi göz ardı edemeyeceklerini düşünüyoruz. Buradan da bunu haykırmış olduk. Haklıyız, hakkımızın peşindeyiz, seçim öncesi biz bu yasanın geçmesini istiyoruz. Vaat değil, sadece icraat istiyoruz.”