Girişimciler, sertifikalarını aldı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme ve Sanat Eğitimi Kursları (KAMEK) kapsamında verilen KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Kursları sertifikaları kursiyerlere verildi.

Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde düzenlenen sertifika töreninde bir konuşma yapan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Züver Çetinkaya: “Öncelikle bu sertifika töreni sevincini bize yaşattığı için KAMEK ailesine teşekkür ediyoruz. Tüm kursiyerlerimizi de aldıkları sertifikalardan dolayı kutluyorum. Aldığınız sertifikalarla da ilerleyen günlerde sizlerin de güzel işler yapacağınızı biliyoruz.

KAMEK bünyesinde gerçekleştireceğimiz kurslarımızda üniversitemiz işbirliği ile yapacağız. Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi ile işbirliğine gidiyoruz.

Ülkemizin bir çok yerini gezdim, gördüm çalıştım. Kahramanmaraş’ta kurumlar arasında çok güzel diyaloglar olduğunu gördüm. Başka yerlerde göremedim bunu. Bu da şehrimizde hem halkımıza hizmet noktasında iyi bir yansıma yapıyor hem de şehrin gelişimine çok büyük katkı sağlıyor” dedi.

KAMEK bünyesinde gerçekleştirilen KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Kurslarına katılarak sertfika almaya hak kazananlara sertifikaları Genel Sekreter Yardımcısı Züver Çetinkaya, KSÜ İşletme Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mahmut Yardımcıoğlu ve Denetimli Serbestlik Uzmanı Canan Kazakve Mesleki Eğitim Şube Müdürü Mustafa Tuncer Okumuş  tarafından  verildi.

Kaynak: kahramanmaras.bel.tr