Göksun’da ikinci elma çalıştayı

Göksun Elma Festivali etkinlikleri kapsamında, Kahramanmaraş Valiliği himayelerinde, DOĞAKA koordinasyonunda, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi, Göksun Kaymakamlığı, Göksun Belediye Başkanlığı ve İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen Göksun İkinci Elma Çalıştayı Göksun Meslek Yüksekokulu Arslanbey Konferans salonunda yapıldı.

Oturum başkanlığını Kakramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hasan Değirmenci’nin yaptığı çalıştayda, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü  Tohumculuk Daire Başkanı Mehmet Sığırcı, Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümü Öğretin Üyesi Prof. Dr. Hatice Dumanoğlu ve KSÜ Ziraat Fakültesi Toprak ve Bitki Bilimi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kadir Saltalı sunum yaptılar.

Çalıştayada ayrıca İlçe Kaymakamız Cengiz Ayhan, Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın, KSÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fatih Kılılı, DOĞAKA Genel Sekreteri Onur Yıldız ve Kahramanmaraş Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Yardımcısı Mustafa Bozkurt sırayla  konuşma yaptılar.

Soru ve Cevap bölümü ile biten çalıştayda panelistlere teşekkür belgesi ve kırmızı elma plaketi taktim edildi. Panele çok sayıda akademisyen,  çiftçi ve davetliler katıldı.

Kaynak: kahramanmaras.tarim.gov.tr