Hurmada hasat zamanı…

Yoğun ilgi gösterilen Hurma birçok bölgede yetiştirildiği gibi Kahramanmaraşta’da başarı ile yetiştiriliyor. Kahramanmaraş’ın Yeşilyöre, Fatih, Kümperli, Dadağlı bölgesinde hurma meyvesi son derece ilgi ile tüccarların karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Konu hakkında açıklamada bulunan Kahramanmaraş İl Müdürü İhsan Emiralioğlu ise ‘Emektar Anadolu insanının azim ve kararlılıkla yürütülen çalışmaları ile yıllar önce İl Müdürlüğümüz tarafından temin edilen fidanları dikerek bakımlarını yaparak bugünlere kadar verim çağına getiren ve ilimiz meyvecilik sektörüne katkıda bulunan çiftçilerimize gönülden şükranlarımı sunuyorum.’ dedi.

Emektar çiftçilerden olan Ömer Kurt Hurma bahçesi ile ilgili görüşlerini dile getirerek Hurma bahçesinden çok memnun kaldığını, çok verim aldığını bu yüzden de hayli mutlu olduğunu söyledi.İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünün yıllar önce fidan yardımı ve teknik destekleri ile babasından kalan hurma bahçesinden gün geçtikçe daha iyi verim alabileceğini ve daha kaliteli hurma yetiştireceğini söyleyerek, bahçe tesisinde ve sonrasında katkıda bulunan İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü elemanlarına teşekkür etti.

Diğer bir hurma üreticisi Ali Hançer ise hurma üretiminde çok memnun olduğunu söyleyerek, hurmalarının çok kaliteli olduğunu dile getirdi.

Birçok ürünün ticari manada, kapama bahçe olarak, yetiştirildiği Kahramanmaraş’ta meyvecilik sektörü hızla gelişmeye devam ediyor.

Kaynak: kahramanmaras.tarim.gov.tr