İLYAD eğitimleri devam ediyor

2016 Yılı, Erişkinlerde İleri Yaşam Desteği Modül Eğitimleri (İLYAD) devam ediyor. Acil Hekimliği Sertifika Programı Yönergesi Doğrultusunda Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürlüğü tarafından 10-12 Mayıs 2016 tarihleri arasında düzenlenen Erişkinlerde İleri Yaşam Desteği Modül Eğitimleri devam ediyor.

İlgili eğitim,  Halk Sağlığı Müdürlüğü Onikişubat Toplum Sağlığı Merkezi Eğitim Salonunda, Sağlık Müdürlüğü eğitmenleri ve Necip Fazıl Hastanesi Kadın Doğum Ek Binası Anestezi  Uzmanı Dr. Göksel Kütük tarafından verildi.

Acil müdahalelerde Kardiyopulmoner  Resüsitasyon, Entübasyon ve Larengeal Maske , Airway kullanarak hastada havayolu açma ve sürdürme gibi  Erişkinlerde İleri Yaşam Desteği sağlama konusunda 112 personelinin bilgi ve becerileri geliştirmek amacıyla verilen İLYAD eğitimi, il ve İlçe Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonlarında görevli personellerin katılımıyla gerçekleşti.

Eğitim sonunda kursiyerlere katılım belgeleri, İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr.İsmail Kahraman,112 Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü Dr. Nesrin Pircanoğlu ve İl Ambulan Servisi Başhekimi Dr. Mustafa Bolat tarafından verildi.

Kaynak: kahramanmaras.ism.saglik.gov.tr