ING Bank’ın Kahramanmaraş’ta yenilediği “Turuncu Okul” eğitim-öğretime başladı

ING Bank’ın, Milli Eğitim Bakanlığı ve UNICEF Türkiye desteğiyle başlattığı Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Karacasu İlkokulu yenileme projesi tamamlandı. 2016-2017 eğitim-öğretim yılına hazır hale gelen “Turuncu Okul”un açılış töreni ING Bank Genel Müdür Yardımcısı Görkem Köseoğlu’nun yanı sıra Unicef Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Burcu Güvenek Araslı, Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt’un ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Çolakkadı’nın katılımıyla gerçekleştirildi.

ING Bank’ın ekonomik, çevresel ve toplumsal sürdürülebilirliğe öncelik veren yaklaşımı çerçevesinde çalışanlarıyla birlikte toplumsal fayda yaratacak projelere sağladığı destek, Kahramanmaraş’taki okul yenileme projesi ile devam ediyor.

Milli Eğitim Bakanlığı ve UNICEF Türkiye’nin de desteğini alarak Kahramanmaraş’ta bulunan Dulkadiroğlu Karacasu İlkokulu’nu yenileme projesini başlatan ING Bank Türkiye, “Turuncu Okul”u, çalışanları, ING Grubu ve Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün katkılarıyla 2016-2017 eğitim-öğretim yılına hazır hale getirdi.

Yenilenen okulun açılış törenine ING Bank Genel Müdür Yardımcısı Görkem Köseoğlu’nun yanı sıra, Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Çolakkadı katıldı.

Görkem Köseoğlu: “Turuncu Okul’u çocuklarımıza armağan etmekten büyük mutluluk duyuyoruz”

ING Bank Genel Müdür Yardımcısı Görkem Köseoğlu, törende yaptığı konuşmada, şunları kaydetti:

“ING Bank için Kahramanmaraş ayrı bir öneme sahip. 2013 yılında faaliyete başlayan ve bankacılık üssü olarak nitelendirdiğimiz Kahramanmaraş Operasyon ve Çağrı Merkezi’mizde Türkiye operasyonlarının yüzde 80’ini yürütüyoruz. Bizim için stratejik öneme sahip Kahramanmaraş’a yaptığımız ekonomik ve toplumsal katkı, sosyal sorumluluk çalışmalarımızın da odağında yer alıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı ve Unicef işbirliğiyle Dulkadiroğlu Karacasu İlkokulu’nu yenilemek için bir çalışma başlattık. Bunun için hem ING Grubu hem ING Bank Türkiye olarak biz hem de çalışanlarımız fon yarattı. Bu fonların öncülüğünde, Kahramanmaraş İl Milli Eğiim Müdürlüğü ve okul müdürümüzün desteğiyle yenileme çalışmaları tamamlanan Turuncu Okul’u çocuklarımıza armağan etmekten büyük mutluluk duyuyoruz” diye konuştu.

Turuncu Okul’da Turuncu Damla eğitimleri başlayacak

Açılışta ING’lilerin oluşturduğu çalışan gönüllülüğü platformu Turuncu Kalpler, çocuklarla çeşitli oyunlar oynayarak birlikte keyifli vakit geçirdi. Okulda önümüzdeki dönem ilkokul 3’üncü ve 4’üncü sınıf öğrencilerine tasarruf alışkanlığı kazandıracak Turuncu Damla eğitimi de verilmeye başlanacak.

Turuncu Damla, Çocuklarda tasarrufa yönelik davranış değişikliğine odaklanan, öğretmenleri içine alan, uzun soluklu, çoklu paydaş katılımlı, akademik temelli etki analizi ile ölçümlenen ilk eğitim programı. ING Türkiye’nin 2013 yılından beri başarıyla sürdürdüğü program yaklaşık 25.000 öğrenciye ulaştı.