Kahramanmaraş, Türkiye şampiyonu

Kahramanmaraş’ta yapılan ve üç gün süren Yıldızlar Türkiye Güreş Şampiyonası’nda Büyükşehir Belediyespor Güreş Takımı şampiyon oldu.

Türkiye Güreş Federasyonu tarafından Osman Sayın Spor Salonu’nda gerçekleştirilen ve 66 takımdan 600 sporcunun katıldığı şampiyonada Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyespor Güreş Takımı 3 birincilik, 2 ikincilik ve bir üçüncülük derecesi ile şampiyon oldu.

Müsabakaların sonunda Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyespor Güreş Takımı sporcularından 42 kiloda Halil Gökdeniz altın madalya, 50 kiloda Hamza Alaca altın madalya ve 58 kiloda Muammer Kılıç altın madalya kazanırken, 69 kiloda Şemsettin Teke ve 100 kiloda Güven Kalkan gümüş madalya kazandılar. 76 kiloda mücadele eden Barış Doğan ise bronz madalya kazandı.

“GÜREŞ EĞİTİM MERKEZİ”
Madalya ödül töreninde kısa bir açıklama yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Güreş Eğitim Merkezi yapacaklarının söyledi.

Başkan Erkoç yaptığı açıklamada: “İlimizde yapılan Türkiye Yıldızlar Güreş Şampiyonasında çok çekişmeli müsabakalar izledik. Atasporumuz güreşin devam etmesi adına geldiğimiz günden beri Büyükşehir Belediyespor Güreş Takımımıza desteklerimiz devam ediyor. Sporcularımız çok güzel güreş çıkardılar. Güreşe desteğimiz devam edecek ve şehrimize bir Güreş Eğitim Merkezi yapacağız” dedi.

Branşlarında dereceye giren güreşçilere madalyaları takıldı ve takımların kupları verildi.

Kaynak: kahramanmaras.bel.tr