Nike, en renkli kramponunu tanıttı

Nike’ın daha önceki Mercurial modellerinde kullandığı 18 rengin bir araya geldiği yeni kramponu ‘What the Mercurial’ piyasaya çıktı. Sadece 3 bin adet üretilen ve Nike’ın şimdiye kadar tasarladığı en renkli futbol kramponu olan ‘What the Mercurial’, 5 Mayıs’tan itibaren nike.com üzerinden satışa sunulacak.

Nike, ilk kez 1998 yılında sahneye çıkardığı, mükemmel hız için krampon çivisinden ilham alan tasarımı ve radikal duruşuyla dikkat çeken Nike Mercurial’ın sınırlı sayıda üretilen yeni versiyonu ‘What the Mercurial’ı tanıttı. Öngörülemez olarak adlandırılan ve yerinde duramayan oyunlarıyla dikkat çeken futbolculardan ilham alan Mercurial’ın yeni futbol ayakkabısı, estetik beklentilerin aksine daha önceki 18 Mercurial rengini bir arada sunuyor.

Mercurial tarihinin bir zaman kapsülünü ortaya koyan ‘What the Mercurial’ın topuk kısmı ve bağcık ucundaki logoyu oluşturmak için dört eski Mercurial logosu bir araya getirildi. Sol ve sağ ayakkabı, ikonik Mercurial renklerinden oluşan çizgilerle aynı tasarıma sahip ve tabanlık ikonik Mercurial unsurlarını ortaya koyuyor.

Nike’ın şimdiye kadar tasarladığı en renkli futbol kramponu olan ‘What the Mercurial’, retrospektif bir renk yelpazesi sunan “What the Box” içinde satışa sunuluyor. “What the Bag” ön kısımda dört logo yazı tipinin ve arka kısmında ikonik Mercurial kramponların tarih çizelgesinin kullanılmasıyla tasarlandı. Sadece 3 bin adet üretilen ‘What the Mercurial’, 5 Mayıs’tan itibaren nike.com üzerinden meraklılarına sunulacak.