Nisan ayı bilgilendirme toplantısı yapıldı

2016 yılının Nisan ayı Basın Bilgilendirme ve Eşgüdüm Toplantısı, 11 Mayıs 2016 Çarşamba günü saat 14.00’te Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer başkanlığında, Valilik Fikret Kiraz toplantı salonunda yapıldı.
2016 yılının Nisan ayında kamu kurum ve kuruluşların öne çıkan faaliyetlerini değerlendiren Vali Güvençer, kendi seçtiği bir kaymakam ve bir daire amirine kurumlarının farkındalık yaratan çalışmalarını anlatması için söz verdi.
Türkoğlu Kaymakamı Serdar Kartal, Kaymakamlık organizesinde, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi ve Türkoğlu Belediyesi işbirliğiyle inşaatına başlanan Türkoğlu Meslek Yüksekokulu ve protokolü imzalanan İslami İlimler Fakültesi, Kaymakamlık organizesinde, Türkoğlu Belediyesi ve Türkoğlu Avasım Geleneksel Okçuluk Derneği’nin işbirliği ile 2015 yılında gerçekleştirilen 22 ülkeden 800’ün üzerinde yerli ve yabancı okçular ile güreşçilerin katıldığı 1. Uluslararası Türkoğlu Avasım Geleneksel Türk Oyunları Festivalinin, 2.sinin 12-14 Ağustos 2016 tarihlerinde gerçekleştirileceğini belirtti.  Kaymakam Kartal, Kaymakamlık organizesinde, Türkoğlu Fatih Sultan Mehmet Han Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği aracılığıyla hayırsever vatandaşların katkılarıyla yapımı devam eden Kahramanmaraş’ın en büyük 2. Camii özelliğinde ki Fatih Sultan Mehmet Han Camii’nin yapım çalışmaları, hizmete açılan 400 koltuk kapasiteli Misak-ı Milli Kültür Merkezi ve konferans salonu, başta kadınlar olmak üzere engelliler, yaşlılar, gençler gibi tüm dezavantajlı grupların ekonomik, psikolojik, eğitim ve sosyalleşme yönünden desteklenmesi, dezavantajlarının avantaja dönüştürülüp topluma faydalı bireyler olmaları amacıyla kurulmuş olan Türkoğlu Kadın Akademisi Derneği ve Hükümet Konağı yapım işi ile ilgili sunum yaptı.
Kahramanmaraş Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Opr.Dr. Semih Yancar, Türkiye’de ilk defa yazılımı ve eğitim materyallerinin Kahramanmaraş Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği personelince hazırlandığı Çevrimiçi Uzaktan Eğitim Sistemi, Kamu Hastaneleri Birliğine bağlı Devlet Hastaneleri’nde yatan hasta ve refakatçilere yönelik 6 ay önce uygulamaya koydukları Moral Destek Ekibi Uygulaması ile bağlı hastanelerinde tedavi altında olan ve doğum günü gelmiş çocuklara Sürpriz Doğum Günü Uygulaması hakkında bilgiler sundu. Genel Sekreter Yancar, Hastaneden hizmet alan hasta ve yakınlarının necipfazildh.saglik.gov.tr sitesi içerisinde 07:00-23:00 saatleri arasında sorularının yanıtlandığı Canlı Destek Hattı, Online Memnuniyet Anketi ile Hastanelerde kaliteyi ve hasta memnuniyeti artırmak amacıyla sağlık hizmetleri sunumunda danışma, güvenlik, karşılama, yönlendirme, çalışan davranışları, bekleme süresi, hastanenin genel temizlik ve düzeni gibi hususlarda vatandaş gözüyle değerlendirme yapmak eksik ve aksayan yönleri tespit edilerek düzeltilmesi amacıyla 4 sağlık çalışanının normal vatandaş gözüyle değerlendirme yaptığı Üçüncü Göz Projesi hakkında sunum yaptı.
Vali Güvençer başkanlığında yapılan Basın Bilgilendirme ve Eşgüdüm toplantısına, Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakamları, İlçe Belediye Başkanları ve yetkilileri ile kurum amirleri katıldı.
Basın Bilgilendirme ve Eşgüdüm Toplantısının ikinci bölümü yatırımlarla ilgili birimler arası eşgüdüm ihtiyaçları ve ortak çözüm yollarını görüşmek üzere basına kapalı olarak devam etti.