Ofiste fizik tedavi hizmeti

Romatem, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek çalışanların masa başı kaynaklı vücut ağrılarını kendi ofislerinde tedavi ederek kalıcı hasarları önlüyor.

Fizik Tedavi Rehabilitasyon alanının ilk özel zincir hastanesi Romatem, Avrupa ve Ortadoğu’dan gelen hastaların yanı sıra aktif çalışma hayatındaki hastalara da iş yerlerinde tedavi imkanı sunuyor. Günde yaklaşık 8-9 saat bilgisayar karşısında oturarak çalışanlar; oturma kaynaklı hareketsizliğe, ergonomi kurallarına uygun olmayan ofis koşullarına ve duruş bozukluklarına bağlı olarak “baş, boyun ve bel ağrısı sorunu” yaşıyor. Yoğun çalışma hayatının yarattığı bu genel iskelet problemi, önlem alınmazsa ileride daha büyük sağlık problemlerine yol açıyor.

Ofiste sağlık projesi hayata geçirildi

Özellikle masa başı çalışanlarda görülen kas iskelet sistemine ve omurga hastalıklarına bağlı şikâyetler, iş dünyası için ciddi iş gücü kayıplarını da beraberinde getiriyor. Romatem’in bu gibi durumlar için hayata geçirdiği “Ofiste Sağlık” projesi, olası sağlık problemlerine karşı koruyucu önlemler alıyor ve hasta şikâyetlerini minimuma indirmek için iş yerinde tedavi imkanı sağlıyor.

Çay molasında ağrılara son verin

Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren Romatem, çalışanları ofislerinde ziyaret ederek masa, sandalye ve bilgisayar üçlüsünün yarattığı ağrılara son veriyor. Hekim, hemşire, fizyoterapist ve yardımcı sağlık personelinden oluşan donanımlı kadrosuyla ofiste sağlık hizmeti veren Romatem ekibi, öncelikli olarak hastaların ofis ortamını inceliyor ve sonrasında olması gereken çalışma düzenini yaratıyor. Yapılan ilk muayene sonrası hastaların ihtiyacı olan tedavi şekli belirleniyor ve taşınabilir fizik tedavi cihazlarıyla bir çay molasında çalışanları ağrılarından kurtarıyor.

Kurumsal iş birliği İle küçük gruplara danışmanlık hizmeti

Romatem aynı zamanda danışanlarına duruş bozuklukları, kalıcı hasar bırakacak olan hastalık temellerinden korunmanın yollarını da öğretmek amaçlı toplu eğitimler veriyor. Böylece hem çalışan hem de iş veren çalışma gücü bölünmeden daha istikrarlı bir çalışma ortamına sahip oluyor. Anlaşmalı oldukları kurumlar ile uzun süredir memnuniyet ile devam ettiklerini de belirten Romatem Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Köksal Holoğlu, başlıca alınması gereken önlemleri şu şekilde sıralıyor; “Uzun süre masa başında olmak yerine 45 dakika da bir küçük molalar ile omurganızı hareket ettirmelisiniz. Klavyenizin eğri konumlandırılması ve kullanılması omurga ağrılarına neden olur. Klavye yüksekliği, omzu kasmadan kullanabileceğiniz hizada olmalıdır. Mümkünse bilek ve dirsek destekli mouse pad kullanmanızı tavsiye ederiz.”