Ortaokullarda TUBİTAK bilim fuarı sergisi

Andırın’da Akifiye Ortaokulundan başlayarak, Karayollları Bakımevi, Kızık, Anacık, Darıovası Cumhuriyet,Şehit Yasin Höbek Yatılı Bölge Ortaokulu,Atatürk Ortaokulu, Tufan Paşa İlköğretim Okulu, Işıkdibi ve Kumarlı Ortaokulunda eğitim gören ortaokul öğrenciler hazırladıkları icatları okullarında sergilediler.

TUBİTAK tarafından öğrencilerin bilim ve zihinsel açıdan gelişimlerinin desteklenmesi ve sağlanması için yapılan hibe desteği ile yaptıkları bilimsel çalışmaları sergileyen öğrenciler, yaptıkları çalışmaları büyük bir gururla davetlilerle paylaştılar.

Andırın Kaymakamı Mustafa Maslak, “Okul öğrencilerimiz tarafından hazırlanan bilim fuarlarının açılışını yapıyoruz. Ülkemiz, milletimiz, İlçemiz ve aydınlık gençliğimizi için hayırlara vesile olmasını diliyorum dedi.

Öğrencilerin bir birinden ilginç hazırladıkları projeleri çok beğendiğini belirten Kaymakam Maslak, öğrencilere seslenerek, “Emeklerinize sağlık, inşallah gelecek yıllarda sizlerden daha başarılı projeler bekliyoruz, diyerek tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Açılışa, Garnizon Komutanı Üsteğmen Onur Keysan, Belediye Başkanı Baki Tezcan, Cumhuriyet Savcısı Mahmut Cuvoğlu, İlçe Emniyet Amiri Mümtaz Irk , Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Önsel, , Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Kaya, Malmüdürü Mehmet Avar, Yazı İşleri Müdürü Mustafa Yorulmaz,okul idarecileri, davetliler ve öğrenci velileri katıldı.

Kaynak: andirin.bel.tr