Rabia Parkı’nda genişletme çalışmaları hızlandı

11 Ayın Sultanı Ramazan ayının yaklaşması ile birlikte Afşin Belediyesi tarafından yaklaşık 100 dönümlük alanda halkın hizmetine sunulan Rabia Parkı’ndaki genişletme çalışmaları hız kazandı.

Afşin Belediyesi, Ramazan ayının eski Ramazanlara yakışır bir atmosferde geçmesi için Rabia Parkı’nda çalışmalarını yoğunlaştırdı. Rabia Parkı’nı, Ramazan ayına yetiştirmek ve vatandaşların hizmetine açmak adına seferberlik ilan ettiklerini söyleyen Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven, “Rabia Parkı projemiz, yaklaşık 100 dönümlük alanıyla şehrimiz için çok önemli bir yatırım. Hemşerilerimizin gözüne ve gönlüne hitap edecek İnşallah bu projemizi Ramazan ayına yetiştireceğiz” dedi.

Afşinlilerin Ramazan ruhuna uygun şekilde bir ay geçirmesi için günler öncesinden çalışmalara başladıklarını ifade eden Başkan Güven,  “Parkımızda son ağaç dikimlerini yapıyoruz. Tüm gün boyunca bu alanda arkadaşlarımızla birlikte çalışmaya devam edeceğiz. İnşallah Ramazan ayına özellikle parkımızın gölet bölümünü hizmete açacağız. Ramazan ayını, ilçemizdeki vatandaşlarımıza mutlu ve huzurlu bir ortamda geçirmelerini istiyoruz. Ramazan Ayı geleneklerini ilçemizde, en güzel şekilde yaşamak istiyoruz. Afşin her geçen gün daha çok güzelleşiyor, daha çok gelişiyor. Afşin her şeye rağmen, herkese rağmen gelişecek, değişecek ve güzelleşecek” açıklamasında bulundu.

Rabia Parkı “Tematik Park” ile bir başka güzel olacak…

Tematik park çalışmalarının tamamlandığında Afşin ve bölgede bir ilk olacağını ifade eden Başkan Güven, “Rabia Parkı’nın içerisine Tematik Park yapıyoruz. Burada görsellik ön planda olacak ve vatandaşlarımız buraya stres atmak, rahatlamak için gelecek. Ayrıca konser alanımız olacak. Park alanı içerisinde yaz sezonuna yetiştirmeye çalıştığımız bir başka hizmet trafik eğitim parkuru, ihalesini tamamladık, malzemelerini alacağız. 2016 yılını en iyi şekilde değerlendirip birçok hizmeti vatandaşlarımızla buluşturmak istiyoruz.” açıklamasında bulundu.

Kaynak: afsin.bel.tr