Sanat Çalıştayı’nda fırçalar konuşmaya başladı

Türkoğlu Belediyesi tarafından gerçekleştirilen 1.Ulusal Sanat Çalıştayı yoğun bir şekilde devam ediyor. İlk gün Kahramanmaraş ve Türkoğlu’nun tarihi ve doğal güzelliklerini gezen ressamlar, Türkoğlu ilçesi Derviş Paşa Parkında doğal ortamda halkla iç içe gördükleri güzellikleri tuvallere yansıtıyor. Çalışmalara 22 Mayıs tarihine kadar devam edecekler.

Çalışmalarına başlamadan önce Türkoğlu Kaymakamı Serdar Kartal’ı makamında ziyaret eden ressamlar, Kaymakamla tanıştı. Türkoğlu Kaymakamı Serdar Kartal, ziyarette yaptığı konuşmada, ilçe olarak ilk defa böyle bir organizasyonu açılışını yapıyoruz. Belediyemiz organizasyonu da gerçekleştiriyoruz. Bu ressamlarımızı ilçemizde ağırlamaktan onur duyuyoruz. Bu tür sanatsal etkinlikler hem belediye olarak hemde kaymakamlık olarak devam ettireceklerinin belirterek, bundan dolayı mutluluk duyduklarını söyledi.

Çalıştayın ilçeye büyük katkı sağlayacağını ifade eden Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş ise, “Ulusal bir etkinlikte değerli ressamlarımıza ev sahipliği yapmak bizleri mutlu etti. İnanıyoruz ki çalıştay verimli bir şekilde geçecek ve ressamlarımız burada çok güzel eserlere imza atacaklar” diye konuştu.

Ressam Necati Seydi Ferahoğlu ise, “Kahramanmaraş ve Türkoğlu’nun tanıtımına katkı sağlamak adına bizi buraya topladığı için Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş’a çok teşekkür ediyoruz. İnşallah devamı gelir. Uluslararası bir boyut kazanır. Bu anlamda Gerek Belediye Başkanımız Osman Okumuş’a ve gerekse bizle burada ilgilenen arkadaşımıza çok teşekkür ediyoruz. Böyle bir organizasyonda olmaktan, ekip olarak büyük mutluluk duyduk” dedi.

İlçemizin doğal güzelliklerine hayran kalan ressamlar, hatıra fotoğrafları çektirerek, yapacakları eserlere başladılar.

Kaynak: turkoglu.bel.tr