SanDisk’ten iPhone ve iPad cihazlar için yeni iXpand Flash Drive

Şirket endüstrinin lider mobil depolama portföyünü yeni iXpand Flash Drive ile genişletti.

Flaş depolamada dünyanın önde gelen şirketlerinden SanDisk Corporation (NASDAQ: SNDK), 128GB ek kapasitesi ile kullanıcıların iPhone ve iPad’lerinde daha fazla yer açan yeni nesil mobil depolama cihazı iXpand™ Flash Drive’ı piyasaya sürdü. Yeni ve modern tasarımı sayesinde çoğu iPhone ve iPad kılıflarıyla da uyumlu olan iXpand Flash Drive sahip olduğu USB 3.0 bağlantısı ile Mac ve PC’lere daha hızlı dosya transferi imkanı sunarken tamamen yenilenmiş uygulamasıyla da fotoğraf, video ve müzik dosyalarının kolaylıkla yönetilmesini sağlıyor.

SanDisk’in yaptığı tüketici araştırmasına göre ABD’de iPhone kullanıcılarının çoğu telefonlarında daha fazla alan için yer açmak istiyor. Konuyla ilgili açıklama yapan SanDisk Ürün Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Dinesh Bahal, “İnsanlar telefonlarını kullanarak tonlarca fotoğraf ve video çekiyor. Bu kişilerin yüzde 70’inden fazlası ise bu içerikleri iPhone cihazlarından başka bir depolama alanına aktarıyor. Mobil depolama ürün ailemiz, kullanıcılara telefonlarında anında yer açmalarına yardımcı olabilir. iXpand Flash Drive ile kullanıcılar sevdikleri şeyleri kaydetmek için iPhone’larını daha fazla kullanabilir ve bu fotoğraflar ile videoları nasıl ve nereye aktaracakları konusunda çok daha az endişe duyabilir.” dedi.

iPhone ve iPad için mükemmel bir depolama arkadaşı olması için yeniden geliştirilen iXpand Flash Drive esnek bir Lightning bağlantısına ek olarak şimdi USB 3.0 bağlantısı ile de kullanıcıların fotoğraf ve videolarını iPhone, iPad, Mac ve PC’leri arasında transfer yapmasını mümkün kılıyor. iXpand Flash Drive ayrıca kamera klasörü ve rehber içeriklerini otomatik olarak yedekleyebilir ve yaygın olarak kullanılan video formatlarını doğrudan sürücü üzerinden oynatabiliyor. Yeni sürücüde yer alan şifreleme yazılımı sayesinde kullanıcılar kendileri için hassas olan dosyaları cihazlar arasında güvenli bir şekilde paylaşabiliyor.

Cihaz ile birlikte gelen iXpand Drive uygulaması ise birçok yeni özellik ile daha geliştirilmiş kullanıcı deneyimi sunuyor. Uygulama ile kullanıcılar çektikleri video ve fotoğrafları, iPhone ve iPad’leri yerine doğrudan sürücü üzerinde kaydederek anında telefonlarında daha fazla alan kazanıyor. Uygulama aynı zamanda popüler sosyal medya sitelerindeki içeriklerin otomatik olarak yedeklenmesini sağlarken müzikleri doğrudan çalabiliyor.

Yeni nesil iXpand Flash Drive için geliştirilen iXpand Drive uygulaması App Store üzerinden iPhone ve iPad’lere yüklenebiliyor. iXpand Flash Drive, iPhone veya iPad cihazlara bağlandığı an uygulama açılarak kullanıcıların anında depolama alanlarını genişletmelerini, içeriklerine ulaşmalarını ve bu içerikleri kolaylıkla yönetmelerini sağlıyor.

SanDisk sunduğu mobil depolama çözümleri ile kullanıcıların beğendikleri Apple veya Android cihazlardaki içerikleri kolaylıkla yönetmelerini ve depolama alanını genişletmelerini mümkün hale getiriyor.

Fiyat ve Bulunabilirlik
iXpand Flash Drive, Amerika Birleşik Devletleri’nde bir yıl sınırlı garanti ile satılır. 16GB, 32GB, 64GB ve 128GB kapasitelerinde mevcut olup bu kapasiteler için tavsiye edilen satış fiyatları sırasıyla 49,99, 69,99, 89,99 ve 129,99 dolardır. Sürücünün uyumlu olduğu cihazlar; iOS 8,2 veya daha üst bir versiyonla çalışan iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 5s, iPhone 5c, iPhone 5, iPad Pro (12,9-inch), iPad Air 2, iPad Air, iPad mini 4, iPad mini 3, iPad mini 2, iPad mini ve iPod touch (5. nesil). iXpand Flash Drive şu an BestBuy.com, Amazon ve SanDisk.com siteleri üzerinden satışta.