Sony Mobile, ikonik Sony tasarımı ve performansına sahip XperiaTM E5 modelini tanıttı!

XperiaTM E5, süper verimli işlemci gücü, artırılabilir hafızası ve 2 güne kadar dayanan pil ömrüyle yüksek performans sağlamak için tasarlandı. Duyarlı Sony kamerası, her seferinde keskin ve canlı fotoğraflar çekmeniz için çevrenize otomatik olarak uyum sağlar. Şimdiye kadar üretilmiş en erişilebilir ve sezgisel Xperia kullanıcı ara yüzü ile şık Sony tasarımı, görevleri daha kolay ve keyifli hâle getirmek için yaratıldı.

Sony Mobile, gelişmiş Sony performansını ve kamera teknolojisini, erişilebilir bir fiyat düzeyinde sunan, eğlenceli ve kullanımı kolay akıllı telefonu Xperia E5’i tanıttı. Sony Mobile Ürün Pazarlama Direktörü Tsutomu Sato,  yeni cihaz ile ilgili, “Xperia E5, daha çok üst sınıf mobil cihazlarla özdeşleşen performans, kamera teknolojisi ve tasarıma daha uygun fiyatlarla erişmek isteyenler için ideal bir alternatif olacak. Pazarın bu segmentinde akıllı telefon özelliklerine tavizsiz bir yaklaşım getirecek” diye konuştu.

Hızlı işlemcisi, geniş hafıza kapasitesi ve iki güne kadar dayanan pil ömrüyle güvenebileceğiniz ve daha fazlasını elde edebileceğiniz performans

MediaTek MT6735 işlemciden güç alan ve yüksek performans sağlayan Xperia E5,  işlemcinin gelişmiş Quad-core platformu ve hızlı 4G LTE becerisi, geniş kapsamlı ve canlı bir multimedya, oyun ve mobil internet deneyimi sunuyor.

Temel uygulama, müzik, fotoğraf ve oyunları güvenli bir şekilde depolayabilen microSD kartın 200GB’ye kadar artırılabilen geniş belleği sayesinde, içerikleri indirmek ve saklamak çok daha kolay halegeliyor.

Xperia E5, uzun süre dayanan pili sayesinde, cihazı şarj etmeden iki güne kadar kullanım sağlıyor. Cihaz böylece, uygulama indirmek, internetten video izlemek ve sosyal ağlarda gezinmek gibi etkinliklerin tümünü sürekli prize uzanmak zorunda kalmadan yapabilmenize imkan tanıyor.

147g ağırlığı ve 8.2 mm’lik ince yapısı ile ele doğal ve rahat bir şekilde oturması için tasarlanan Xperia E5, Grafit Siyah ve Beyaz renk seçenekleri ile gelecek.

Xperia E5, 2016 Haziran ayı sonlarından itibaren seçkin Avrupa, Latin Amerika ve Orta Doğu ile Afrika pazarlarında satışa sunulacak.