Suriyeli öğrencilerden Türkçe gösteri

Kahramanmaraş Geçici Eğitim Merkezleri’nde eğitim-öğretim gören Suriyeli misafir öğrencilerin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen Çocuk Şenliği programı yapıldı.

Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde düzenlenen Çocuk Şenliği programı öncesi Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Bayan Güvençer ve katılımcılar, giriş salonunda Suriyeli öğrenciler tarafından yapılmış resimlerin sergisini gezdiler.

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt programın açılış konuşmasını yaparak, Kahramanmaraş’ta Suriyeli öğrencilere yönelik verilen eğitim-öğretim hizmeti hakkında bilgiler verdi.

Çocuk Şenliği programında Suriyeli misafir öğrenciler, izleyicilere çoğunluğu Türkçe olarak sergilenen çeşitli türküler, şiirler ve gösteriler sundu.

Programa, Vali Mustafa Hakan Güvençer ve eşi Fatma Dilek Güvençer, Vali Yardımcısı Ferhat Kurtoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Mustafa Gültekin, İl Göç İdaresi Müdürü Harun Demirkol, Ticaret İl Müdürü Ahmet Uçar, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri, Suriyeli öğrenciler ve aileleri katıldı.

Kaynak: kahramanmaras.gov.tr