Tatlar Ortaokulu, TÜBİTAK bilim fuarı ve bilim şenliği yapıldı

Nurhak Tatlar Ortaokulu tarafından okul bahçesinde TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı ve Bilim Şenliği yapıldı.

Bilim Fuarı Sergisinin Açılışına Nurhak Belediye Başkanı Av. Ahmet Akkuş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Marangoz, İlçe Milli Eğitim Müdür Yrd. Halil İbrahim Tosun, Belediye Meclis Üyeleri, Belediyemiz Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Hüseyin Olgunsoy, Okul Müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

Belediye Başkanı Av. Ahmet Akkuş; yapılan bilimsel çalışmaları tek tek inceleyerek proje sahibi öğrencilerden bilgi aldı. Öğretmen ve öğrencilerin gayretli çalışmaları ile ortaya çıkan bu projelerin, bilim ve teknikte yeni buluşlara kapı aralamasını temenni ediyorum dedi ve Emeği geçen herkese teşekkür ederek proje sahibi öğrencileri tebrik etti.

Birçok ülkede bölgesel, ulusal ya da uluslararası çapta düzenlenen bilim fuarları, katılımcılara problem çözme becerilerini geliştirme, kabiliyetlerinin farkına varma ve kendini ifade etme imkanı sağlaması nedeniyle son derece önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu tür etkinlikler, hayal gücü ile icat yeteneğinin birleşimidir. Bu fuarın en temel hedefi de, öğrencilerin kendi kabiliyetlerini keşfedip icat ve inkişaf yeteneklerinin ortaya çıkmasına zemin hazırlayacağı kanaatindeyiz.

Nurhak Belediyesi olarak, öncelikle bu bilim fuarını organizasyonu gerçekleştiren okul müdürü Mehmet Burak Ayaz ve Proje yürütücüsü Öğretmen Özgür Zincir’e ve Projenin hayata geçirilmesinde emek harcayan herkese teşekkür ediyoruz.

Kaynak: nurhak.bel.tr