Volvo Trucks teknisyenleri, VISTA yarı finaline hazırlanıyor

Volvo Trucks’ın hizmet ağındaki en iyi profesyoneller, servis çalışanları için dünyanın bir numaralı yarışması olan VISTA’nın yarı finallerinde bir araya gelecek. Türkiye’den de 4 takım, Göteborg’da düzenlenecek olan Orta Doğu-Kuzey Batı Afrika-Güney Doğu Afrika-Doğu/EMA yarı finallerinde yarışacak.

VISTA 2015-2016,18.500’den fazla katılımcı ile yine kendi elinde tuttuğu, servis çalışanları için dünyadaki en büyük yarışma olma rekorunu kırdı. Bu sayının içinde Türkiye’den 281 katılımcı yer aldı. Türkiye’de gerçekleştirilen bölgesel yarı finalin ardından, Göteborg’da yarışmanın uluslararası yarı finali gerçekleştirilecek. Türkiye’den de 4 takımın yer alacağı yarı final sonunda belirlenecek en iyi 32 ekip, Mayıs sonunda yine İsveç Göteborg’da düzenlenecek büyük finalde yarışacak.

Volvo Trucks Türkiye adına VISTA ile ilgili bilgi veren Bayi Ağı Geliştirme Müdürü, Ömer Onay; “VISTA, Türkiye’de sunduğumuz hizmetlerimizi diğer bölgeler ile kıyaslamak için de bir fırsat oluyor. 4 takımımız ile yarı finale ulaşmak servislerimizdeki yüksek kabiliyet seviyesini gösteriyor. Öte yandan yarı finale kalamayan diğer tüm katılımcılarımız da bilgi ve becerilerini geliştirerek bu yarışmada farklı bir deneyim kazandı” dedi.

VISTA sayesinde ekipler, takım çalışması, problem çözme ve Volvo’nun ilkelerine bağlı olarak müşterilere kaliteli hizmet sunmak konularındaki yetenekleri ile sınanıyor. VISTA’nın sonuçları aynı zamanda geliştirilmesi gereken alanların da belirlenmesinde yardımcı oluyor. Bu bağlamda VISTA, yoğun eğitim programı özelliği ile global bir yarışma olmanın ötesine geçiyor.

VISTA hakkında

VISTA (Volvo Uluslararası Servis Eğitimi Ödülleri) dünya çapında servis çalışanları için düzenlenen en büyük yarışma olma özelliğini taşıyor. 1957 yılında İsveç’te Volvo teknisyenleri için bir yarışma olarak başlayan etkinlik, uluslararası büyük bir organizasyon haline geldi. VISTA’nın hedefi, çalışanların bilgi ve becerilerini geliştirirken müşteri hizmeti seviyesini iyileştirmek. Yarışma, Volvo Trucks ve Volvo Otobüs global hizmet ağındaki tüm servis çalışanlarına açık. VISTA 2015-2016 ise 18.500’den fazla katılımcı ile yine tüm zamanların en büyük yarışması oldu.