Yeni evlenen çiftler için bir fidan

Türkoğlu Belediyesi, yeni evlenen çiftler için “Her Yeni Bir Başlangıç, Her Fidan; Yeni Bir Hayattır” adlı proje daha gerçekleştirdi.
Gelecek nesillere daha yaşanabilir bir çevre bırakmak amacıyla yeni evlenecek çiftlerimiz için hatıra ormanına dikilecek her fidan üzerine çiftlerinin isimleri yazılacak. Çiftlerin en mutlu günlerinde diktikleri fidanlar doğacak çocuklarıyla büyüyecek, ağaç haline gelecek; dedeler torunlarına diktikleri fidanı gösterebilecek. Torunlarda dedelerinin hatırasına sahip çıkarak ormanla ve doğayla bütünleşecek.
Fidanlar evli çiftler tarafından toprakla buluşturulacak. Bu proje kapsamında ilk olarak Esra-Ümit Araz çifti kendi adına hatıra ormanına 2 adet mutluluk fidanını Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş öncülüğünde davul zurna eşliğinde diktiler. Açılış konuşmasında Başkan Okumuş, “Sağlıklı şehirler, sağlıklı ve mutlu insanlardan geçer. Her gencimizin hayali olan evlilikle beraber belediyemiz de güzel bir proje başlattı. Her evlenen çiftlerimize bu ağaç kampanyası dolayısıyla, bugün proje kapsamında ilk evlenecek olan, Ümit Bey ve Eşi adına ormanlığımıza 2 adet fidan diktik. İnşallah ilerde çocukları olduğunda da yine buraya bir fidan dikeceğiz. Burada yetişen fidanlar inşallah mutluluğu uzun sürmesine aynı yastıkta kocamalarına vesile olur” diye konuştu.
Damat Ümit Araz ise, “İlçemizde uygulanan projeye ilk biz dahil olduğumuz için mutluyuz” dedi.

Kaynak: turkoglu.bel.tr