Zeynep Casalini: Gündemdeki balonlardan biri değilim!

KizlarSoruyor.com’un ünlüleri KizlarSoruyor üyeleriyle buluşturduğu #ÜnlülerCevaplıyor etkinliklerinin en son konuğu Zeynep Casalini’ydi. Zeynep Casalini, kendisine müzik, şöhret, aşk, evlilik, yemek ve vejetaryenlik hakkında yöneltilen sorulara içtenlikle cevap verdi.

Sosyal medyada her şey çok hızlı tüketiliyor.

Üyelerden gelen “Sosyal medya ile aranız nasıl?” sorusunu Zeynep Casalini “Dünya artık sosyal medyada aktif, her şeyi buradan öğreniyoruz. Aktif miyim diye düşündüğümde elimden geldiğince aktif kullanmaya çalışıyorum. Yeni bir iş yaptığımda insanlara hemen ulaştırabilmek hoşuma gidiyor. Fakat çok da düşkün değilim, çünkü sosyal medyada her şey çok hızlı bir şekilde tüketiliyor, bu biraz can sıkıcı geliyor bana. Sosyal medya ile ilgili öğreneceğim daha çok şey var” şeklinde cevapladı.

‘Bir şey yapmıyorsunuz uzun süredir’ dendiği zaman çok kızıyorum.

Zeynep Casalini “Yeni projeleriniz neler?” sorusu üzerine “Öncelikle değinmek istediğim bir konu var. Bana ‘Müziğe ara mı verdiniz, uzun süredir bir şey yapmıyorsunuz’ diyenler oluyor. Buna çok kızıyorum. Ben müziğe ara falan vermedim, bu konuda isyanım var. Bir çok konser veriyorum, bir türkü seslendirdim, yakın zamanda çıkacak. Her dakika ortalıkta görünen bir sanatçı/şarkıcı/yorumcu değilim sadece, hepsi bu. Elimden geldiğince kendim gibi olmaya özen gösteriyorum.”

Bence aşık olmak düşündürüyorsa aşık değilsin demektir. Aşk düşünmeden hissettiğin bir şeydir.

Üyelerden gelen “İlişkiye başlama kriterlerin neler? Hayatına birini almaya karar verdiğinde ilk düşündüğün şey ne olur?” sorusunu“Düşünmüyorum ki, hayatıma otomatik giriyor o insan. Bence aşık olmak düşündürüyorsa, aşık değilsin demektir. Aşk düşünmeden hissettiğin bir şeydir. Seni çarpan bir şeyler oluyordur o insanda. Tahsin ile biz evlendiğimiz zaman “boyu kısa” vb şeyler dediler. Halbuki ilişkinin kriteri öyle bir şey olamaz bana göre. Aşk aşktır ve bunu olduğu gibi yaşarsın. Aşkın bir tarifi yok bende. Zaten ilişkilerime baktığım zaman hiçbir zaman birbirine benzeyen kişiler yok.” şeklinde cevapladı.

Normal bir insan değilim. Olmak da istemem, çevremdekilerin de normal olmasını istemem çünkü çok sıkıcı.

Üyelerin “Aşık Zeynep Casalini nasıldır?” sorusu üzerine Casalini “Çok komik, çok enerjik oluyor. Algısı ve çözümleri çok daha iyi oluyor. Hayatı çok tatlı algılıyor. Ama bir yanıyla da hep o kaybetme korkusunu yaşadığı için- babasız olduğu için hep çok acı çekiyor – aşıkken ve beraberken de hep bunu sorguluyor. Yani aşıkken 2 taraflı oluyor Zeynep, hem depresif hem de acayip manik. Az yemek yiyor, deli gibi spor yapıyor, motivasyonu çok yüksek oluyor. Aşıkken içinde ayrılık barındıran şarkıları çok daha derinden söyleyebiliyor. Zeynep, değişik bir insan, yani bir normu yok. Zaten normal bir insan değilim. Olmak da istemem, çevremdekilerin de normal olmasını istemem çünkü çok sıkıcı.

Bence evlilik düşünülüyorsa zaten olmasın. O bir kurum ve sen bu kurum için evleniyorsan zaten evlenme.

Zeynep Casalini “İnsanların evliliğe karar vermeden önce düşünmeleri gereken en önemli şey nedir?” sorusuna “Bence evlilik düşünülüyorsa zaten olmasın. O bir kurum ve sen bu kurum için evleniyorsan zaten evlenme. Ben aidiyet duygusunu çok seviyorum, saçma ve hiç bana uygun değilmiş gibi görünse de… Gerçekten birisine ait olmak çok hoşuma gidiyor, kendimi çok korunmuş çok sahiplenilmiş hissetmek bana iyi geliyor.” cevabını verdi.

Beni inanılmaz etkiliyor ayrılık, babasız büyümüş bir kız olarak

“Ayrılık acısı şarkılardaki gibi insanı derinden etkiler mi? KizlarSoruyor’un ayrılık acısı yaşayan üyelerine ne tavsiye edersiniz?” sorusu üzerine Zeynep Casalini “Kelin merhemi olsa… Beni inanılmaz etkiliyor ayrılık, babasız büyümüş bir kız olarak. Yani o devreleri atlattığımı zannediyorum ama hücrelerde kalıyor galiba… Zaman dışında hiçbir çaresi yok bu işin. Elimden geldiğince öyle dönemlerde iyi hissedeceğim şeyler yapmaya çalışıyorum. Benim de depresyonlarım çok büyük oluyor çok duygusal bir insan olduğum için. Gerçekten günlerce uyumayıp günlerce ağladığım oluyor. Böyle dönemlerde sevdiğiniz insanlarla iyi şeyler yapmaya özen gösterin…” cevabını verdi.

Ayıptır söylemesi kocalarım Türk idi. 

Üyelerden gelen “İtalyan erkekleri mi, Türk erkekleri mi?” sorusunu Zeynep Casalini “İnsanları milletine göre değerlendirmiyorum, kimse de değerlendirmese iyi olur. İtalyanların tabi çok farklı bir tarzları var, hoş, komik, çekici ve daha açık. Ama Türkiye’de de en yakın arkadaşlarım var erkek. Ayıptır söylemesi kocalarım da Türk idi. şaka bir yana ben hem Türklerle hem de İtalyanlarla iyi zaman geçiriyorum.” Şeklinde yanıtladı.

En sık yaptığım yemek hindistan cevizi yağıyla tam pirinç pilavı.

Bu aralar en çok yaptığınız yemek hangisi? Tarif eder misiniz?” sorusuna “En sık yaptığım yemek hindistan cevizi yağıyla tam pirinç pilavı… O bizim karbonhidratımız oluyor. Çok önemli… Bir de sebze çorbası yapıyorum. Bazen mercimekli bazen de Bodrum’da yetişen gambilya adındaki bakliyat ile. Hiçbir zaman aynı yemeği yapmamayı çok seviyorum. Her çorba farklı oluyor. Bir gün soğan bir gün sarımsak kullanıyorum. Bodrum’daki otlardan kullanıyorum. Çorba ve pilav neredeyse her gün oluyor. En çok badem sütü yapıyorum. Çünkü biz hayvan sütü de kullanmıyoruz. Kahveme de koyuyorum.” Şeklinde cevap verdi.

Hiçbir zaman bir canlıyı yemek için öldürme fikrine iyi bakamadım.

“Vejetaryen olmaya nasıl karar verdin?” sorusunu Zeynep Casalini”Çocukluğumda çok et severmişim ama sonra hiçbir zaman et meraklısı olmadım. Daha önce de bir 5 sene vejetaryen olmuştum. Zaten ben de çok hazırdım yani hiçbir zaman bir canlıyı yemek için öldürme fikrine iyi bakamadım. İnsanın dünyadaki en önemli varlık olduğuna inanmıyorum, insan tek düşünebilen canlı olduğu için aslında tüm canlıları ileri götürmeye çalışmalı ama işte çoğu zaman kötüler kazandığı için benim istediğim gibi bir dünya gerçekleşmiyor ama ben elimden geleni yapıyorum.” şeklinde cevapladı.

Şehirde kendimi kötü hissediyorum.

Üyelerden gelen “Neden doğal yaşamı tercih ettin?” sorusunu Zeynep Casalini, Bu tamamen kişisel bir seçim. Şehir kargaşasına da aşık insanlar var ama ben onlardan biri değilim. Şehirde kendimi kötü hissediyorum.” şeklinde yanıtladı.

Popüler kalmak için müzik dışında bir şeye vakit harcamıyorum, o yüzden çok popüler kalamıyorum.

“Sizce ünlü olmak mı daha zor, ününü korumaya çalışmak mı? Popüler kalmak için neler yaparsınız?” sorusuna Zeynep Casalini “Popüler kalmak için müzik dışında bir şeye vakit harcamıyorum, o yüzden çok popüler kalamıyorum.” cevabını verdi.

Gündem genellikle balonlardan oluşuyor, bu balonlardan biri değilim.

“Gündemde olmak istemediğiniz için mi yoksunuz? “Bu kadar yeter, kendi köşeme çekilmeliyim” gibi bir düşünce mi hakim?” sorusunu Zeynep Casalini “Yaptığım işle gündemde olmayı seviyorum ve gündem genellikle balonlardan oluşuyor, bu balonlardan biri değilim.” şeklinde cevapladı.

10 bin milyon dolar verirlerse katılmayı düşünürüm.

“Survivor’a katılmayı düşünüyor musunuz?” sorusu üzerine Zeynep Casalini “10 bin milyon dolar verirlerse katılmayı düşünürüm.” Cevabını verdi.

İnsanlar yüreksiz ve hıyar olduklarından aldatır.

Üyelerden gelen “Sizce insanlar neden aldatır?” sorusuna Zeynep Casalini samimi bir şekilde “Yüreksiz ve hıyar olduklarından” diye cevap verdi.

Vejetaryenim, fast food ve marketten yemek yemiyorum.

“Genç kalmayı nasıl başarıyorsunuz?” sorusunu Zeynep Casalini “Vejetaryenim, alkol ve sigara kullanmıyorum, spor yapıyorum, fast food ve marketten yemek yemiyorum.” şeklinde cevapladı.

Müzikte ilham kaynağım aşk!

“Size müzikte ilham veren nedir veya kimdir?” sorusunu Zeynep Casalini hiç tereddütsüz “Aşk” şeklinde cevapladı.